Prohlídky Stavovského divadla

Vážení návštěvníci,

z důvodu epidemie a souvisejícího nouzového stavu se až do odvolání ruší všechny prohlídky pro jednotlivce i pro skupiny v roce 2021.
O obnovení prohlídek budeme veřejnost včas informovat.

Děkujeme za pochopení. 

Stavovské divadlo je jednou z nejkrásnějších divadelních budov Evropy. Je nerozlučně spjato s působením hudebních géniů jako je W. A. Mozart, Carl Maria von Weber, Gustav Mahler či Nicolo Paganini. Do jeho historie se však zapsali i slavní Češi – spisovatel Karel Čapek, dramatik Milan Kundera nebo režisér Miloš Forman. Právě o těchto osobnostech, ale i mnoha dalších zajímavostí z historie i současnosti se dozvíte od našich zasvěcených průvodců.  

Prohlídkový okruh ve Stavovském divadle trvá necelou hodinu, začíná ve vstupní hale, pokračuje v hledišti, Mozartově salonku a končí v centrální šatně

Doba trvání prohlídky: cca 50 minut
Jazyk: čeština
Max. počet osob ve skupině: 35
Vstupné:
dospělá osoba: 160 Kč
snížené vstupné (děti 6–15 let, studenti, senioři 65+, držitelé ZTP): 90 Kč

Sraz je vždy 10 minut před začátkem dané prohlídky před hlavním vchodem do Stavovského divadla, který se nachází pod podloubím na křižovatce ulic Rytířská a Železná.

Prosíme o dochvilnost, po začátku prohlídky již vstup do budovy není možný.

V době víkendových prohlídek je zakázáno používat výtah, zvažte tedy, zda jste fyzicky schopni absolvovat chůzi po schodišti. Použití toalet bude omezeno jen na nejnutnější případy.  

Na shledanou při prohlídce!

Za oddělení prohlídek Národního divadla
Nikola Bruder