Prohlídky Státní opery

Vážení návštěvníci,

z důvodu epidemie a souvisejícího nouzového stavu se až do odvolání ruší všechny prohlídky pro jednotlivce i pro skupiny v roce 2021.
O obnovení prohlídek budeme veřejnost včas informovat.

Děkujeme za pochopení. 

Neorenesanční budovu Státní opery postavili jako Nové německé divadlo pražští Němci r. 1888. Svými jevištními parametry a kapacitou hlediště se jedná o nejvelkorysejší divadelní prostor v Praze. Po čtyřleté náročné rekonstrukci byl její provoz obnoven slavnostním koncertem na počátku roku 2020

Se Státní operou jsou pevně  spojena největší jména hudební historie, např. slavní hudební skladatelé Gustav MahlerRichard Strauss či Alois Hába, italský tenor Enrico Caruso nebo světově proslulé československé operní pěvkyně Edita Gruberová či Gabriela Beňačková.

Prohlídkový okruh ve Státní opeře trvá přibližně šedesát minut, začínáme ve vstupním foyer, kde si prohlédnete terazzo, historickou pokladnu a bohatě štukovaný strop, dále budeme pokračovat do hlediště se zbrusu  novými sedačkami vybavenými LED panely, pokocháte se neobyčejnou stropní výzdobou auditoria, prohlédnete si i repliku „ztracené“ Veithovy opony od Martina Černého, kuloárem s bustami R. Wagnera, B. Smetany a L. Janáčka se dostaneme do salonku Angela Neumanna, který nese jméno prvního ředitele tohoto divadla.

Doba trvání prohlídky: cca 60 minut
Jazyk: čeština
Max. počet osob ve skupině: 35
Vstupné:
dospělá osoba: 160 Kč
snížené vstupné (děti 6–15 let, studenti, senioři 65+, držitelé ZTP): 90 Kč

Sraz je vždy cca 10 minut před termínem prohlídky před hlavním vchodem do budovy Státní opery, který se nachází v Legerově ulici, v těsné blízkosti magistrály, Národního muzea a Hlavního nádraží. 

Prosíme o dochvilnost, po začátku prohlídky již vstup do budovy není možný.

Na shledanou při prohlídce!

Za oddělení prohlídek Národního divadla
Nikola Bruder