Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Prohlídky Státní opery (pro jednotlivce)

PROHLÍDKY URČENÉ PRO: jednotlivce, rodiny s dětmi, drobné skupinky v počtu maximálně 10 osob.


Nejbližší termíny prohlídek

Komentované prohlídky pro jednotlivce pořádáme pouze ve zveřejněných termínech, obvykle o víkendech, Vánocích, Velikonocích a státních svátcích.

  O budově a prohlídkovém okruhu

  Neorenesanční budovu Státní opery postavili jako Nové německé divadlo pražští Němci r. 1888. Svými jevištními parametry a kapacitou hlediště se jedná o nejvelkorysejší divadelní prostor v Praze. Po čtyřleté náročné rekonstrukci byl její provoz obnoven slavnostním koncertem na počátku roku 2020.

  Se Státní operou jsou pevně  spojena největší jména hudební historie, např. slavní hudební skladatelé Gustav Mahler, Richard Strauss či Alois Hába, italský tenor Enrico Caruso a další.

  Prohlídkový okruh začínáme ve vstupním foyer, kde si prohlédnete terazzo, historickou pokladnu a bohatě štukovaný strop, dále budeme pokračovat do hlediště se zbrusu novými sedadly vybavenými LED panely, pokocháte se neobyčejnou stropní výzdobou auditoria, prohlédnete si i repliku „ztracené“ Veithovy opony od Martina Černého, kuloárem s bustami R. Wagnera, B. Smetany a L. Janáčka se dostaneme do salonku Angelo Neumanna, který nese jméno prvního ředitele tohoto divadla.

  Základní informace k prohlídce

  • Počet osob: 1–10
  • Jazyky: čeština, angličtina
  • Doba trvání prohlídky: cca 50 minut
   Sraz je vždy cca 10 minut před termínem prohlídky před hlavním vchodem do budovy Státní opery, který se nachází na Wilsonově ulici, v těsné blízkosti magistrály, Národního muzea a Hlavního nádraží. 
   Prosíme o dochvilnost, po začátku prohlídky již vstup do budovy není možný. 

  Na shledanou při prohlídce!

  Za oddělení prohlídek Národního divadla
  Nikola Bruder