Ostatní

Tereza Podařilová, čas primabaleríny

Nová scéna
Zlatá Praha

Od 22. 10. 2020 do odvolání jsou dle vládních nařízení uzavřeny všechny pokladny Národního divadla.

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

Vstup zdarma.
Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

První sólistka Baletu Národního divadla se na podzim 2019 rozloučila s aktivní kariérou tanečnice, ale zůstává v souboru jako baletní mistrová a zároveň pokračuje v pedagogické dráze na pražské Taneční konzervatoři. Na pozadí poslední role Markýzy de Merteuil se vracíme k profesní dráze i životním osudům tanečnice, která nám nechala velmi otevřeně nahlédnout do svého soukromí.

O inscenaci

Během jednoho roku jsme Terezu Podařilovou sledovali nejen při zkouškách a derniéře jejího posledního představení, ale i během dalších podstatných okamžiků jejího života. Například o Vánocích nebo v době nucené nečinnosti způsobené koronavirovou pandemií, stejně jako při představení Mostů času, které byly závěrečným baletem této zvláštní sezóny. Velmi zajímavá je také její práce již jako baletní pedagožky při zkoušení baletu Evžen Oněgin, kdy společně s vedoucím souboru Filipem Barankiewiczem na začátku zkoušek předvádějí tanečníkům a tanečnicím baletní kreace.  S Terezou se také vypravíme na jedno klidné místo, které zatím zachováváme v tajnosti. V dokumentu se objeví významní choreografové a tanečníci, se kterými se Tereza během své opravdu bohaté kariéry setkala, jako jsou například Vlastimil Harapes, Libor Vaculík nebo Jiří Kylián.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.