Ostatní

Tereza Podařilová, čas primabaleríny

Nová scéna
Zlatá Praha

Vážení diváci,

Národní divadlo hraje naplno a všechny zakoupené vstupenky tak zůstávají v platnosti. Ve vnitřních prostorách divadel je však zapotřebí nosit roušku či jinou podobnou ochranu úst a nosu. Příchod diváků, jejich pobyt v divadle i následný odchod organizuje divadlo ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni a nemuseli se potkat ani v prostorách občerstvení, toalet či šaten. 

Děkujeme, že respektujete vládní nařízení spolu s námi a těšíme se na Vás.

Vyberte datum

  září 2020

  pátek 25. 9.
  18:30

  Zdarma
  Zlatá Praha
  Nutná registrace

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Nová scéna

  57. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 23. - 26. září 2020

  Vstup zdarma.
  Rezervace na webové stránce festivalu Zlatá Praha www.festivalzlatapraha.cz

  První sólistka Baletu Národního divadla se na podzim 2019 rozloučila s aktivní kariérou tanečnice, ale zůstává v souboru jako baletní mistrová a zároveň pokračuje v pedagogické dráze na pražské Taneční konzervatoři. Na pozadí poslední role Markýzy de Merteuil se vracíme k profesní dráze i životním osudům tanečnice, která nám nechala velmi otevřeně nahlédnout do svého soukromí.

  O inscenaci

  Během jednoho roku jsme Terezu Podařilovou sledovali nejen při zkouškách a derniéře jejího posledního představení, ale i během dalších podstatných okamžiků jejího života. Například o Vánocích nebo v době nucené nečinnosti způsobené koronavirovou pandemií, stejně jako při představení Mostů času, které byly závěrečným baletem této zvláštní sezóny. Velmi zajímavá je také její práce již jako baletní pedagožky při zkoušení baletu Evžen Oněgin, kdy společně s vedoucím souboru Filipem Barankiewiczem na začátku zkoušek předvádějí tanečníkům a tanečnicím baletní kreace.  S Terezou se také vypravíme na jedno klidné místo, které zatím zachováváme v tajnosti. V dokumentu se objeví významní choreografové a tanečníci, se kterými se Tereza během své opravdu bohaté kariéry setkala, jako jsou například Vlastimil Harapes, Libor Vaculík nebo Jiří Kylián.

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u ND

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

  Občerstvení na Nové scéně

  Pro občerstvení na Nové scéně využijte Café Nona