Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).
Opera

Silvestr v opeře - Ples v hotelu Savoy

Paul Abraham

Přivítejte nový rok 2023 ve Státní opeře!

Státní opera
Speciální akce
Anglické titulky

Základní informace

Kde hrajeme

Státní opera

Přibližná délka představení

7 hodiny 30 minut, 1 přestávka (0 minut)

Nastudování

v češtině, české, anglické titulky

Program večera:
 • Přivítání diváků, welcome drink a studený bufet
 • První část představení (Ples v hotelu Savoy)
 • Hlavní raut
 • Druhá část představení (Ples v hotelu Savoy)
 • Raut a půlnoční přípitek
 • Volná zábava (živá kapela, raut)

Prožijte s námi jedinečný silvestrovský večer ve společnosti operních hvězd, živé hudby, tance, dobrého jídla a pití, jehož součástí bude i představení operety Ples v hotelu Savoy.

Účinkující

 • 2023-2024

Tvůrci

Výprava
Hans Hoffer
Světelný design
Jan Dörner
Videoprojekce
Michael Hoffer

O Silvestru v opeře

Silvestr v opeře

Slavnostní večer plný dobré zábavy, hudby a tance pro vás připravují sólisté Opery za doprovodu Orchestru Státní opery. Revuální opereta Ples v hotelu Savoy plná milostného jiskření a vtipných zápletek je jako stvořená pro poslední den v roce. Skvělý večer navíc doplní a zpříjemní lahůdky z celého světa od společnosti Zátiší Catering, které budete moct ochutnávat až do brzkých ranních hodin! Po půlnočním přípitku na jevišti se protančíme do rána Nového roku za doprovodu živé kapely. Čeká na vás jedinečný společenský i gastronomický zážitek v nádherném prostředí historické budovy Státní opery.

Program večera:

18:30 uvítací přípitek a studený bufet
19:30 první část představení operety Ples v hotelu Savoy
20:40 hlavní raut
21:45 druhá část představení operety Ples v hotelu Savoy
23:00 volná zábava, raut  
00:00  půlnoční přípitek
00:00-03:00 volná zábava (živá kapela, raut)

Dress code: black tie

Děj operety Ples v hotelu Savoy

Představení Ples v hotelu Savoy skladatele Paula Abrahama, „krále jazzové operety“, je pestrým příběhem plným hudebních šlágrů, vtipných konspirací, záměn a milostného jiskření. Hlavní dějovou zápletkou je zpochybněná věrnost čerstvě oddaného manželského páru. Aristide a Madeleine se po roční svatební cestě vrací domů do Nice, kde na ně již netrpělivě čekají přátelé. Idylku naruší nečekaný telegram od Aristidovy bývalé milenky Tangolity, která se chce s Aristidem tajně sejít na vyhlášeném plese v hotelu Savoy. Aristidův plán na tajné setkání, který spřádá společně se svým přítelem, tureckým atašé Mustafou Bejem, Madeleine brzy odhalí a rozhodne se, že na ples v převlečení půjde také. Kdo všechno do propleteného příběhu ještě zasáhne, ani jak to všechno dopadne, neprozradíme… Příběh zkoušené lásky se odehrává za okouzlujících melodií jazzu, maďarského čardáše, tanga, vídeňského valčíku i klezmeru.

Silvestrovské menu (by Zátiší) naleznete zde

Upozorňujeme diváky, že zpěváci budou na představení vybaveni porty.

Praktické informace („Co si vzít na sebe?“ a „Občerstvení ve Státní opeře“), které jsou k nalezení níže pod fotogalerií, se netýkají této akce.

Foto a video galerie

  Sdílet na sociálních sítích

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Národní divadlo prodává vstupenky až na šest měsíců dopředu. Od 1. října od 9 hodin je možné zakoupit vstupenky na představení Činohry, Baletu, Opery a Laterny magiky konaná do konce března 2024.

  Při koupi online je možné získat e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout v pokladnách Národního divadla.

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Parkování u Státní opery

  Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

  Občerstvení ve Státní opeře

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku. 
  Rezervujte si občerstvení po příchodu do divadla na baru, který vám nejvíce vyhovuje. Objednávka na vás bude čekat s vaší jmenovkou. Platit můžete hotově nebo kartou.

  Nápojový lístek (PDF, 60 kB)