Nová krev - hlavní vizuál
Činohra

Nová krev - Piš hru!

Základní informace

Nastudování

V češtině

Nová krev: Piš Hru!

Založili jsme Studio pro nové drama. Skoro rok jsme pracovali se čtyřmi dramatickými autory a autorkami. V rámci Nové krve, kde už pátý rok za sebou prověříme, jak se píšou (a čtou) nové hry, představíme vzorek naší pilné dramaticko-dramaturgické práce.

Tvůrci

Režie a dramaturgie
Eliška Říhová
Scénografie
Tereza Havlová
Dramaturgická spolupráce
Marta Ljubková

O inscenaci

Bohuslav Martinů (a později jeho mrtvola) jsou nejživějšími figurami hry Petra Erbese. Jaké to je, vracet se domů, kam člověk nechce? Ptá se Štěpán Gajdoš. A nejintimnější otázky osobní existence v podání Ivany Myškové.
Ať žijou české dramatičky, ať žijí čeští dramatikové!
Za jejich účasti – pod režijním vedením studentek DAMU.

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní), cena za hodinu parkování je 50 Kč. Od 1. dubna 2020 bude pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze buď nedaleký parking u historické budovy ND, nebo hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).