Činohra

Narkotika

Daniel Špinar a kol.
Nová scéna

Na základě nařízení vlády budou od 27. prosince všechny pokladny Národního divadla do odvolání uzavřeny.

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Nastudování

V češtině

Kolik existuje na světě způsobů, jakými lidé odolávají nástrahám hlučného a složitého světa? Jak dojít otupění smyslů, abychom zvládli čelit nárokům a očekáváním, které na nás naše okolí klade?

Tvůrci

O inscenaci

Zdá se, že nikdy nebylo užívání drog ve všech možných podobách tak rozšířené jako dnes. Jsou dostupné na každém kroku a většina lidí skoro bez obtíží zvládá každodenní nápor pod jejich vlivem. Zároveň neexistuje lidská kultura, která by nehledala způsoby, jak dosáhnout změněného stavu vědomí.
Rauš totiž může být i cestou k božskému v nás. Kde se tedy nachází hranice mezi hledáním a závislostí? Inspirací a výchozím bodem se pro režiséra stává stejnojmenná kniha polského autora Stanisława Ignacyho Witkiewicze. Na této pouti se však diváci seznámí s nepřeberným množstvím závislostí, se kterými naše společnost bojuje – od alkoholu a tabáku, přes tvrdé drogy, až k těm méně spektakulárním závislostem, jako jsou cukr, počítačové hry či nakupování, které však také mohou mít destruktivní následky.

Sdílet na sociálních sítích

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.