Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Kytice - dílna

Pojďme na tvůrčí dílně oživit Erbenovy balady!

ND+
Činohra
Dospělí a děti (10+)
Tvůrčí dílna

Základní informace

Přibližná délka představení

2 hodiny, bez přestávky

Nastudování

v češtině

Jak může vypadat Polednice? Jak dostat na jeviště divokou řeku z balady Holoubek? Kolik křížů bude na hřbitově Svatebních košil? Nebo jak lze a jevišti ztvárnit dva rozličné světy – podvodní říši vodníka a chaloupku matky a dcery? To všechno se dozvíte i vyzkoušíte na tvůrčí dílně Kytice.

Dílnu nabízíme rodinám s dětmi v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělání

Jak může vypadat Polednice? Jak dostat na jeviště divokou řeku z balady Holoubek? Kolik křížů bude na hřbitově Svatebních košil? Nebo jak lze a jevišti ztvárnit dva rozličné světy – podvodní říši vodníka a chaloupku matky a dcery? To všechno se dozvíte i vyzkoušíte na tvůrčí dílně Kytice.

Společně se scénografem vytvoříme vlastní scénografické, tedy výtvarné, modely k vybraným textům ze sbírky Kytice. Vyzkoušíme si, jak lze za pomoci hlasu a mikrofonu navodit tajemnou atmosféru. To všechno v prostorách zkušebny Činohry Národního divadla v Anenském areálu.

Délka tvůrčí dílny: 120 min.
Cílová skupina: děti od 10 let výše
Minimální kapacita: 18 osob 
Maximální kapacita: 20 osob
Vstupné: 100 Kč za osobu
Sraz: 10 min. před začátkem programu u kašny na Anenském náměstí 2 na Praze 1

Informace k dílně ráda poskytne  Zuzana Kráľová | z.kralova@narodni-divadlo.cz

Sdílet na sociálních sítích