Čarodějův učeň
Balet

Čarodějův učeň

Zbyněk Matějů

Jen láska může přemoci i ta nejtemnější kouzla

Vyberte datum

  červen

  sobota 6. 6.
  14:00

  Vstupenky jsou k dispozici

  Základní informace

  Přibližná délka představení

  1 hodina 55 minut, 1 přestávka

  Premiéra

  Obnovená premiéra: 6. června 2020

  Autorské taneční divadlo hudebního skladatele Zbyňka Matějů, choreografa Jana Kodeta a režisérského tandemu SKUTR na motivy lužickosrbské legendy z přelomu 17. a 18. století vypráví o chlapci Krabatovi, který se přiblížil černé magii a je jí fascinován, dokud nepozná, že ho může zahubit.

  O inscenaci

  V krajině zvlněné mírnými kopci, porostlé vzpínajícími se lesy, v krajině planin s jezírky a potoky, v krajině, kterou kdysi obýval již skoro zaniklý národ Lužických Srbů, se odehrává příběh chlapce, který musel rychle dospět v muže. Příběh Krabatův – příběh čarodějova učně.

  Balet Čarodějův učeň měl premiéru v únoru 2013 v Národním divadle. Možná se nevyznáte v bílé a černé magii, nevíte, co je to koraktor a neznáte příběh z lužicko-srbského pomezí o chlapci Krabatovi, čarodějném mlýnu, Mistrovi a jeho dvanácti pomocnících. Přesto všichni víme, o co kráčí, nepochybujeme o tom, že Krabata dokáže z moci čar vysvobodit láska, a bolí nás u srdce nad hloubkou přátelství, odvahou položit za přítele svůj život.

  Inscenační tým – režisérské duo SKUTR a choreograf Jan Kodet – nás touto emoční cestou v rámci příběhu o Krabatovi vedou jako na niti. Pomáhá jim k tomu současná hudba Zbyňka Matějů a samozřejmě výkony souboru Baletu ND.

  Hraje Orchestr Národního divadla

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

  Parkování

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény je možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní), cena za hodinu parkování je 50 Kč.

  Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze buď nedaleký parking u historické budovy ND, nebo hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Občerstvení v Národním divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku u naší obsluhy předem

  Nápojový lístek