Čarodějův učeň
Balet

Čarodějův učeň

Zbyněk Matějů

Jen láska může přemoci i ta nejtemnější kouzla

Národní divadlo

Vyberte datum

  červen 2020

  sobota 6. 6.
  14:00

  Zrušeno

  Základní informace

  Kde hrajeme

  Národní divadlo

  Přibližná délka představení

  1 hodina 55 minut, 1 přestávka

  Premiéra

  Obnovená premiéra: 6. června 2020

  Autorské taneční divadlo hudebního skladatele Zbyňka Matějů, choreografa Jana Kodeta a režisérského tandemu SKUTR na motivy lužickosrbské legendy z přelomu 17. a 18. století vypráví o chlapci Krabatovi, který se přiblížil černé magii a je jí fascinován, dokud nepozná, že ho může zahubit.

  O inscenaci

  V krajině zvlněné mírnými kopci, porostlé vzpínajícími se lesy, v krajině planin s jezírky a potoky, v krajině, kterou kdysi obýval již skoro zaniklý národ Lužických Srbů, se odehrává příběh chlapce, který musel rychle dospět v muže. Příběh Krabatův – příběh čarodějova učně.

  Balet Čarodějův učeň měl premiéru v únoru 2013 v Národním divadle. Možná se nevyznáte v bílé a černé magii, nevíte, co je to koraktor a neznáte příběh z lužicko-srbského pomezí o chlapci Krabatovi, čarodějném mlýnu, Mistrovi a jeho dvanácti pomocnících. Přesto všichni víme, o co kráčí, nepochybujeme o tom, že Krabata dokáže z moci čar vysvobodit láska, a bolí nás u srdce nad hloubkou přátelství, odvahou položit za přítele svůj život.

  Inscenační tým – režisérské duo SKUTR a choreograf Jan Kodet – nás touto emoční cestou v rámci příběhu o Krabatovi vedou jako na niti. Pomáhá jim k tomu současná hudba Zbyňka Matějů a samozřejmě výkony souboru Baletu ND.

  Hraje Orchestr Národního divadla

  Praktické informace

  Kde si koupit vstupenky

  Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

  Parkování

  Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od 1. dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

  Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

  U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).

  Co si vzít na sebe?

  Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

  Občerstvení v Národním divadle

  Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku u naší obsluhy předem

  Nápojový lístek