Čarodějův učeň
Balet

Čarodějův učeň

Zbyněk Matějů

Jen láska může přemoci i ta nejtemnější kouzla

Národní divadlo

Vážení diváci,

Národní divadlo hraje naplno a všechny zakoupené vstupenky tak zůstávají v platnosti. Ve vnitřních prostorách divadel je však zapotřebí nosit roušku či jinou podobnou ochranu úst a nosu. Příchod diváků, jejich pobyt v divadle i následný odchod organizuje divadlo ve speciálním režimu tak, aby byli návštěvníci jednotlivých sektorů od sebe odděleni a nemuseli se potkat ani v prostorách občerstvení, toalet či šaten. 

Děkujeme, že respektujete vládní nařízení spolu s námi a těšíme se na Vás.

Základní informace

Kde hrajeme

Národní divadlo

Přibližná délka představení

1 hodina 55 minut, 1 přestávka

Premiéra

Obnovená premiéra: 6. června 2020

Autorské taneční divadlo hudebního skladatele Zbyňka Matějů, choreografa Jana Kodeta a režisérského tandemu SKUTR na motivy lužickosrbské legendy z přelomu 17. a 18. století vypráví o chlapci Krabatovi, který se přiblížil černé magii a je jí fascinován, dokud nepozná, že ho může zahubit.

O inscenaci

V krajině zvlněné mírnými kopci, porostlé vzpínajícími se lesy, v krajině planin s jezírky a potoky, v krajině, kterou kdysi obýval již skoro zaniklý národ Lužických Srbů, se odehrává příběh chlapce, který musel rychle dospět v muže. Příběh Krabatův – příběh čarodějova učně.

Balet Čarodějův učeň měl premiéru v únoru 2013 v Národním divadle. Možná se nevyznáte v bílé a černé magii, nevíte, co je to koraktor a neznáte příběh z lužicko-srbského pomezí o chlapci Krabatovi, čarodějném mlýnu, Mistrovi a jeho dvanácti pomocnících. Přesto všichni víme, o co kráčí, nepochybujeme o tom, že Krabata dokáže z moci čar vysvobodit láska, a bolí nás u srdce nad hloubkou přátelství, odvahou položit za přítele svůj život.

Inscenační tým – režisérské duo SKUTR a choreograf Jan Kodet – nás touto emoční cestou v rámci příběhu o Krabatovi vedou jako na niti. Pomáhá jim k tomu současná hudba Zbyňka Matějů a samozřejmě výkony souboru Baletu ND.

Hraje Orchestr Národního divadla

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Parkování u ND

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Občerstvení v Národním divadle

Vyhněte se frontě a rezervujte si občerstvení na přestávku u naší obsluhy předem

Nápojový lístek