Opera

Bílá smrt

Miroslav Tóth
Nová scéna

Základní informace

Kde hrajeme

Nová scéna

Nastudování

V češtině

Původní českou operu slovenského skladatele Miroslava Tótha inspirovaly dvě reálné postavy – finský ostřelovač Simi Häyhä, který se během druhé světové války proslavil likvidací asi pěti set rudoarmějců a jemuž se přezdívalo „Bílá smrt“, a Horst Fuchs, německý teleshoppingový prodavač dobře známý i u nás.

Tvůrci

O inscenaci

Jde vlastně o dvě archetypální postavy žoldáka a kupce a na ztvárnění těchto dvou typů je opera založena.
Příběh je zasazen do období po blíže neurčené katastrofě a na jeho utváření mělo vliv filmové sci-fi Vlákna stejně jako rakouský dokument Im Keller i řada titulů postapokalyptické literatury.

 

Praktické informace

Kde si koupit vstupenky

Při koupi online vám na e-mail zašleme e-vstupenku. Papírové vstupenky si můžete vyzvednout na všech pokladnách.

Co si vzít na sebe?

Divák by měl svým zevnějškem a chováním respektovat společenské zvyklosti při návštěvě divadelního představení.

Parkování

Při návštěvě Národního divadla a Nové scény není již možné využít podzemní parking ND (vjezd z ulice  Ostrovní). Od 1. dubna 2020 je pro veřejnost uzavřeno parkoviště pod Provozní budovou Národního divadla. Délka rekonstrukce se odhaduje na rok a půl. Důvodem oprav garáží je nejen jejich špatný stav, ale také skutečnost, že parkovací stání byla budována na menší velikost automobilů, než jaké můžeme potkávat na ulicích dnes.

Při návštěvě Státní opery můžete sjet ulicí Wilsonova z levého pruhu těsně před budovou do nadzemních garáží Parking Centrum, cena za parkování činí 40 Kč za hodinu.

U Stavovského divadla bohužel není možnost parkování, ale využít lze hlídané parkoviště v obchodních domech Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1) či Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1).