MENU

Balet Stavovské divadlo

Smrt v Benátkách


Touha, láska, zklamání, naděje a ideály dnešní doby…

Balet Státního divadla Košice

Informace

Hudba: Arvo Pärt, Ludovico Einaudi, Gustav Mahler, Philip Glass, Masato Hatanaka, Wim Martens, Mantovani, Stelladrone
Choreografie a režie: Ondrej Šoth
Autor libreta: Zuzana Mistríková, Ondrej Šoth
Scéna a kostýmy: Andrii Sukhanov

Baletní soubor Státního divadla v Košicích hostuje ve Stavovském divadle s představením Smrt v Benátkách v choreografii a režii Ondreje Šotha.

Autorský taneční příběh je vytvořený na motivy osudu stárnoucího německého spisovatele Gustava von Aschenbacha, který se na sklonku života pokusí zbourat všechny konvence, jež doposud obklopovaly jeho život. Na pozadí zkázy, kterou do Benátek přináší epidemie cholery, je spisovatel zaskočen novými pocity a inspirací. Románová předloha nejznámější novely německého spisovatele Thomase Manna je přenesená do dnešní doby, kdy současná mladá generace hledá smysl života, pravdu a především vztah k sobě samému (i vztahy k ostatním).

„Inscenace je o touze, hledání, lásce i zklamání, naději a ideálech, ale také o stáří“, říká choreograf, režisér a spoluautor libreta Ondrej Šoth a dodává: „Je to velmi smutný příběh o stárnoucím člověku, který boří všechny konvence sám v sobě a objevuje ve stáří něco, o čem si nikdy nemyslel, že v sobě má. Celý příběh je tak velmi aktuální i v dnešní době.“

Košická Smrt v Benátkách přináší výsostně současný a hluboký příběh o hledání té nejniternější osobní pravdy na pozadí inspirujícího impresionistického období.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.