MENU

Tanec Nová scéna

Oblaka


Divadlo plastického tance

Informace

Režie: Lara Garri
Choreografie: Evgenij Venin
Asistent choreografie: Michal Klohna
Aikido: Martin Švihla
Multimédia: Zoran Jíša

Představení se za pomoci scénického tance soustředí na jednotlivé události v životě člověka, na jeho pocity, boje, intimní momenty a emoce. Originální choreografie krymské choreografky Lary Garri je plná dramatických zvratů a skládá se z dvanácti obrazů. Základním tématem je filozofická úvaha o podstatě života a jeho smyslu.

„Proč pláčeš, můj bratře? Vždyť není žádné narození, smrt, bolest, dokonce ani utrpení. Tak proč plakat? Podobáš se nekonečnému nebi. Oblaka plují jeden za druhým, hrají si všemi barvami, poté odplují neznámo kam, ale věčné nebe zůstává modré a krásné. (Můj Učitel)

Lara Garri působí jako ředitelka Divadla výrazového tance v Moskvě. V této oblasti pracuje od roku 1980 a na svém kontě má již více jak 30 představení. Zážitek z jejích představení shrnuje např. časopis Kultura coby „plný hypnotické atmosféry, s nekonečně dlouhými zpomalujícími se momenty improvizace a rytmu až do úplného zastavení se v čase. A poté nastává výbuch - úchvatný skok přecházející v téměř nemožný vzlet.“ Časopis Plátno vyzdvihuje v jejích choreografiích přítomnost „téměř všech možných způsobů tanečního umění: výrazový pohyb, scénickou excentricitu, bojová umění atd. Syžety jsou založeny na přesně propracovaných pohybech, každý pohyb v sobě nese přesně daný význam.“

„Pánové! To není divadlo, to je napůl sen, úplně na všechno jsem během představení zapomněl, jako kdybych se nacházel ve změněném stavu vědomí.“ Takto její choreografie zapůsobily na časopis TimeOut a dle diváckých ohlasů jsou její představení nejen tancem a divadlem, ale zároveň snovým a éterickým zážitkem.

Jednotné vstupné 450 Kč.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.