MENU

Činohra Stavovské divadlo

Audience u královny

Peter Morgan
Její veličenstvo Iva Janžurová ve své královské hlavní roli.

Koupit vstupenky

Informace

Překlad: Zuzana Josková
Režie: Alice Nellis
Dramaturgie: Martin Urban
Scéna: Matěj Cibulka
Kostýmy: Katarína Hollá

Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, je hlavní postavou této anglické hry. Je to trochu překvapující, ale nikoliv neobvyklé, podíváme-li se na dějiny dramatu v Anglii. Jeden den v týdnu přijímá královna své premiéry ke konzultacím.
A právě ty jsou námětem hry, která je svým způsobem pohádkou o monarchii v moderním světě. Divadlem o každodenní politice a poli-ticích obecně, byť jsou v této hře přítomni prakticky všichni konkrétní premiéři od Winstona Churchilla, přes Margaret Thatcherovou po Davida Camerona. Politika se všemi svými záludnostmi je konfrontována s jistým nadčasovým archaickým principem kontroly demokratické vlády. Ne, nejde tu o oslavu monarchie, byť vedle mnoha britských premiérů je hlavní hrdinkou právě Alžběta II. Jde o pohled na tíži politiky z jiného úhlu. Z úhlu, který neznáme.

Inscenaci uvádíme pod záštitou JE Jan Thompson OBE, velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice.

Za spolupráci děkujeme British Council.

Přibližná délka představení včetně přestávky:
3 hodiny, jedna přestávka 20 minut

Premiéra 19. března 2015

V představení se používají tabákové výrobky.

Účinkují

Z našeho e-shopu

Program Audience u královny

programová brožura k inscenaci Audience u královny

65 Kč

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.