MENU

Činohra Národní divadlo

Dokonalé štěstí aneb 1789

Ariane Mnouchkinová
Premiéry 4. a 5. prosince 2014

Informace

Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek
Režie: Vladimír Morávek
Scéna: Martin Chocholoušek
Dramaturgie: Martin Urban, Marta Ljubková
Hudba: Matěj Kroupa
Pohybová spolupráce: Václav Jelínek

Dokonalé štěstí přichází do ND

Zkoušíme inscenaci 1789 aneb Dokonalé štěstí – kapesního průvodce revolucí monumentálních rozměrů. Bojíte se dějin? Přijďte do divadla! Milujete dějiny? Přijďte tam též.

Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, nás vede ke grandiózní koláži plné kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a fantastických hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky – a proto vzniká tahle „anatomie revoluce“ – kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.

Pod vedením režiséra Vladimíra Morávka se (nejen!) na scéně odehraje řada výjevů, které mohou připomínat třeba tu velkou francouzskou bouři, na jejímž konci stála deklarace práv člověka a občana. Možná si vzpomenete i na převrat, který tak zásadně ovlivnil naše moderní dějiny, ale může vám to připomínat i vaše každodenní „malé“ revoluce, jejichž dosah nedokážeme nikdo nikdy odhadnout.

Marketingový specialista Jack Trout prohlásil, že jediné revoluce, které lze předpovědět, jsou ty, které již začaly. V tom smyslu se velice podobají divadlu – můžeme si představovat leccos, teprve když probíhá, víme, jestli je to událost. Nicméně už v tuhle chvíli se dá říct, že celý tým pracující na inscenaci 1789 se snaží ze všech sil.

A zazní samozřejmě i Marseillaisa. Česky!

Součástí inscenace je hlasitá hudba a netradiční světelné efekty.

Fotograf inscenace Martin Špelda

Délka představení 2 hodiny 35 minut, 1 přestávka

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.