MENU

Balet Státní opera

Daria Klimentová: Děkuji!


Nenechte si ujít jediné představení 15. května!

Informace

Dirigent: Václav Zahradník

Dále tančí sólisté a soubor Baletu ND

Hraje Orchestr Státní opery

V pěti letech začala s tancem, propadla baletu a profesionálně tančí 25 let, byla zařazena mezi padesát nejslavnějších lidí Velké Británie (podle People of Today), přes deset let byla hvězdou Anglického národního baletu, získala nespočet ocenění a poct za svou práci. Patří mezi skupinu slavných Čechů, kteří své mistrovství v oboru rozvinuli v zahraničí a stali se ikonami celosvětového kulturního bohatství. Svět jí tleská, svět ji obdivuje. Kdo je to?

Ano, Daria Klimentová – osobnost plná barev a protipólů. Půvabná křehká dívka s neutuchající energií a velkým smyslem pro humor. Velká umělkyně s výjimečným talentem, profesionálka každým coulem na straně jedné a obyčejný člověk s velkým srdcem na straně druhé. Kdo se s Dariou osobně setkal, jistě uzná, že je to velmi příjemná, otevřená a svobodomyslná žena, ze které vyzařuje optimismus, nadhled, hrdost a také velká citlivost.

Děkuji... - tak zní podtitul slavnostního gala, ve kterém naposledy zazáří tato hvězda na jevišti a touto cestou chce také poděkovat všem obdivovatelům a fanouškům, kteří ji po celou dobu její kariéry provázeli. Kromě Darii Klimentové budeme mít tu čest obdivovat i jejího dlouholetého tanečního partnera a kamaráda, dnes již prvního sólistu Royal Ballet, Vadima Muntagirova, a také další tanečníky a sólisty Baletu Národního divadla.

A jak vnímá svůj odchod z aktivní taneční dráhy sama Daria Klimentová?

„Je to pro mě velmi těžké, ale zároveň velmi vzrušující. Pracovala jsem s báječnými lidmi, na které nikdy nezapomenu. Svůj život jsem zasvětila English National Ballet se všemi pro a proti, které to přinášelo. Zvláště mi bude chybět tancování s Vadimem, na kterého jsem jako na partnera čekala dvacet let. A to čekání se vyplatilo, rozkryl mi úplně nový svět. Teď jsem připravená ještě více pomáhat všem talentovaným tanečníkům tak, jak jsem to dělala po celou svou kariéru…“

Upozorňujeme diváky, že představení bude zaznamenáno Českou televizí. Děkujeme za pochopení.

Délka představení: 1 hodina 50 minut (cca), 1 přestávka

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Pas de deux z baletu Labutí jezero

Tančí

Pas de deux z baletu Šípková Růženka

Tančí

Just solo

Tančí

Theme and Variations, Suita

Tančí

Jeskynní pas de deux z baletu Le Corsaire

Tančí

Balkónové pas de deux z baletu Romeo a Julie

Julie

Romeo

Královna Mab

Otec Lorenzo