MENU

Nová scéna

Divadlo 3000


Mezinárodní konference, diskuse a workshopy

Vyberte si datum představení.

Informace

Jaký je vztah nových médií a divadla? Jakým způsobem na scéně svítit a jak ovlivňuje zážitek z návštěvy divadelního představení světelný design? Jak synchronizovat světlo s živou hudbou a co je to time code? Nejen na tyto otázky vám na konferenci DIVADLO 3000 odpoví hvězdy současného visual artu Marshmallov Laser Feast (UK)Frieder Weiss (DE),, Nick Moran (UK) a další...

Divadlo 3000 je platformou pro prezentaci českých i zahraničních tvůrců a jejich projektů. Formou přednášek, prezentací a workshopů slouží Divadlo 3000 jako platforma pro výměnu zkušeností, ale i jako zdroj inspirace pro širokou i odbornou veřejnost. Divadlo 3000 má ambici svým programem zaujmout celou šíři tvůrců, studentů technických i uměleckých škol, divadelní techniky i tvůrce pro použití multimédií v projektech v divadle i mimo divadlo. Divadlo 3000 chce inspirovat, ale zároveň také kriticky hodnotit míru použití technologií v divadle a úzce souvisejících uměleckých oborech v současnosti.

Oproti loňskému nultému ročníku letos představíme několik profesionálů ze zahraničí a dramaturgii celé konference lze rozdělit do tří hlavních proudů – INSPIRACE, APLIKACE a REALIZACE.

V rámci programového bloku INSPIRACE se představí např. průkopník interaktivity a počítačového vidění v divadle Frieder Weiss, multimediální expert Koert Vermeullen a konferenci završí v úterý večer vystoupení hvězd současné britské scény trojice zakladatelů tvůrčí skupiny Marhmallow Laser Feast.

V programovém bloku s názvem APLIKACE se zájemci mohou seznámit s novými technologiemi a ukázkám práce s nimi a použitím v praxi. Součástí tohoto bloku je také představení technologií, které hrají hlavní roli v nejnovějším představení Laterny magiky ANTIKÓDY (2013).

V rámci třetí programové linie REALIZACE se v pondělí 2.12.2013 ve 20.00 uskuteční světová premiéra představení CAVES and CREATURES v podání tuzemského tanečního uskupení DekkaDancers a tuto sekci doplní panelová diskuse LATERNA MAGIKA – DIVADLO 21. STOLETÍ, ve které budou pozvaní hosté z řad profesionálů diskutovat o fenoménu Laterny magiky.

Program:

Pondělí 2.12.2013

10:00 – 11:30

Frieder Weiss (DE), Nick Moran (UK)

12:00 – 13:30

Michal Bielicky /SK/DE/

20:00

premiéra DEKKADANCERS: CAVES AND CREATURES

http://www.novascena.cz/cs/repertoar/1021.htmlÚterý 3.12.2013

13:00 – 14:30

Yaron Abulafia /IL/ a Daniel Tesař /CZ/

Dan Gregor a Stanislav Abrahám /CZ/

15:00 – 16:30

Laterna magika – Divadlo 21. století

panelová diskuse na téma Kam směřuje Laterna magika?

17:00 – 17:30

Jan Buriánek /AV media/

3.12.2013 20:00 – 21.00

Studio Marshmallow Laser Feast (UK) SPECIÁLNÍ HOST DIVADLO 3000Konference DIVADLO 3000 je tlumočena do anglického a českého jazyka.

PO PŘEDNÁŠCE NÁSLEDUJE DISKUSE.

Ukázka projektu MLF pro Intel (2012, UK)

Intel presents PowerUp with Ultrabook, onedotzero.tv https://www.facebook.com/IntelUK/app_171350439587

MLF – umělecký koncept, programming, vizuální efekty

MLF představili 5D Light ReflACTION (tm) Chamber MLF vytvořené pro Intel PowerUp v rámci soutěže DJ powered by Ultrabook.

Jedná se o první prototyp instalace, ve které dochází k vytváření animací pomocí vícerozměrných nekonečných zrcadel. Jedná se o kombinaci audioreaktivních prvků s živým vystoupením.

Vstupné na všechny přednášky včetně představení premiéry CAVES AND CREATURES: 400,- Kč/ 200,- Kč pro studenty.

Vstupné na jednotlivé dny 100,- Kč/ 50,- Kč pro studenty

Vstupné na představení CAVES AND CREATURES 300,- Kč/ 150,- Kč pro studenty.

Konference je pořádaná ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem, Pražským quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ), Institutem světelného designu, DAMU, JAMU. Katedrou divadelní vědy FF UK, Katedrou divadelních studií FFMU a Centrem audiovizuálních studií FAMU.

Technologickým partnerem konference je společnost AV media.

Partnery konference jsou společnosti Intel a Barco.

Konferenci dále podpořili: Izraelské velvyslanectví v Praze, British Council a Goethe

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.