MENU

Činohra Nová scéna

Smrtihlav

Martin Walser
Drama o tom, jak rodiče zatají svou temnou minulost a ona padne na hlavy jejich dětí.

Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

Informace

Představte si, že máte před maturitou. Kariéra, láska a další voňavé možnosti života se před vámi rozevírají a vy zjistíte, že váš otec byl aktivní SS-Mann. Rodičovská vůně náhle čpí pachem sazí ze spálených lidských těl! Lze tomu vůbec uvěřit? Udáte své blízké? Udáte tak sami sebe? Není možné, že jste si to všechno jen vymysleli?

Strhující rodinné drama s hamletovskými motivy má všechny předpoklady vyprovokovat diváky k silnému zážitku! Martin Walser (stejně jako v Rakousku George Tabori – Můj boj) patří k nejuznávanějším německým spisovatelům. Jeho hra Smrtihlav kromě napínavých rodinných vztahů otevírá otázku nad úmyslnou ztrátou paměti, se kterou se nevyrovnávají jen Němci! Plný nákupní košík a toaletní papír jsou nám bližší než omyly společnosti. Děti nezodpovědné za činy svých rodičů mohou dnes říkat, že by se zachovaly jinak. Mladý mužský hrdina Ruda Goothein se proto vůči svému otci i vůči své lásce z dětství rozhodne zajít až do krajnosti!

Přes sílu nastoleného tématu nepostrádá příběh ironický humor. Právě proto je hra Martina Walsera někdy až groteskním thrillerem, který nás nepřestává překvapovat tím, kam se vyvíjí.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.