MENU

Opera Státní opera

Rigoletto

Giuseppe Verdi
Slovenské národní divadlo Bratislava

Slovenské národní divadlo Bratislava

Informace

Týden po bratislavské premiéře přiváží Opera Slovenského národního divadla do Prahy svoji inscenaci jedné z nejpopulárnějších oper Giuseppe Verdiho!

Hudební nastudování a dirigent: Friedrich Haider

Režie: Martin Schüler

Scéna: Hans Dieter Schaal

Kostýmy: Susanne Thomasberger

Sbormistr: Pavol Procházka

Dramaturgie: Martin Bendik

Obsazení:

Vévoda - Kyungho Kim, Rigoletto - Leo An, Gilda - Petra Perla Nôtová, Sparafucile - Peter Mikuláš, Maddalena - Denisa Hamarová, Giovanna - Jitka Sapara-Fischerová, Monterone - Sergej Tolstov, Marullo - František Ďuriač, Borsa - Ivan Ožvát, Hrabě Ceprano - Juraj Peter, Hraběnka Ceprano - Eva Šeniglová, Sluha - Martin Smolnický, Páže - Katarina Polakovičová

Opera o čtyřech dějstvích v italštině.

Jedno z nejznámějších děl velkého italského mistra netřeba opernímu divákovi zvlášť představovat. Hugovo drama Král se baví je pro Verdiho ideálním námětem na ztvárnění velkých vášní, společensko-kritického pohledu i dojemné osobní linie. Hlavní hrdina, dvorní šašek alias panský přisluhovač Rigoletto, je postaven před dilema: přežít za každou cenu bez existenční újmy v nemravném prostředí, nehledět na důsledky svého chování nebo se postavit na odpor, jak to dokázal hrabě Monterone? Neboť v životě se za každý čin platí, a to někdy velmi draze, ztrátou toho nejcennějšího - v tomto příběhu milované dcery Gildy.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.