MENU

Opera

Rigoletto

Giuseppe Verdi
Slovenské národní divadlo Bratislava

Slovenské národní divadlo Bratislava

Vyberte si datum představení.

Informace

Týden po bratislavské premiéře přiváží Opera Slovenského národního divadla do Prahy svoji inscenaci jedné z nejpopulárnějších oper Giuseppe Verdiho!

Hudební nastudování a dirigent: Friedrich Haider

Režie: Martin Schüler

Scéna: Hans Dieter Schaal

Kostýmy: Susanne Thomasberger

Sbormistr: Pavol Procházka

Dramaturgie: Martin Bendik

Obsazení:

Vévoda - Kyungho Kim, Rigoletto - Leo An, Gilda - Petra Perla Nôtová, Sparafucile - Peter Mikuláš, Maddalena - Denisa Hamarová, Giovanna - Jitka Sapara-Fischerová, Monterone - Sergej Tolstov, Marullo - František Ďuriač, Borsa - Ivan Ožvát, Hrabě Ceprano - Juraj Peter, Hraběnka Ceprano - Eva Šeniglová, Sluha - Martin Smolnický, Páže - Katarina Polakovičová

Opera o čtyřech dějstvích v italštině.

Jedno z nejznámějších děl velkého italského mistra netřeba opernímu divákovi zvlášť představovat. Hugovo drama Král se baví je pro Verdiho ideálním námětem na ztvárnění velkých vášní, společensko-kritického pohledu i dojemné osobní linie. Hlavní hrdina, dvorní šašek alias panský přisluhovač Rigoletto, je postaven před dilema: přežít za každou cenu bez existenční újmy v nemravném prostředí, nehledět na důsledky svého chování nebo se postavit na odpor, jak to dokázal hrabě Monterone? Neboť v životě se za každý čin platí, a to někdy velmi draze, ztrátou toho nejcennějšího - v tomto příběhu milované dcery Gildy.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.