MENU

Ostatní

Zimní cesta (Winterreise)

Franz Schubert
Po stopách písní Franze Schuberta na cestě plné hudebních a divadelních překvapení. - Představení se koná v rámci festivalu Struny podzimu 2013

Vyberte si datum představení.

Informace

Režie: Jiří Heřman
Scéna: Pavel Svoboda
Kostýmy: Lenka Polášková
Světelný design: Daniel Tesař
Dramaturgie: Ondřej Hučín

Originální hudebně-divadelní projekt festivalu Struny podzimu přináší slavné písně Franze Schuberta v imaginativním ztvárnění režiséra Jiřího Heřmana, tvůrce nejpozoruhodnějších operních inscenací poslední doby jako Hry o Marii, Parsifal či Gloriana.

Zimní cestou nazval německý básník Wilhelm Müller svých 24 drobných básní o stesku, samotě, vzdoru i rezignaci – jakýsi intimní deník láskou zklamaného člověka, který na cestě zimní krajinou poznává sám sebe. Třicetiletý Franz Schubert, fascinovaný Müllerovými poetickými obrazy, Zimní cestu v roce 1827, krátce před svou smrtí, zhudebnil a tento cyklus se stal nejen základem proslulé tradice německé romantické písně, ale také prominentní součástí repertoáru velkých světových pěvců.

Schubertovy písně ale tentokrát nezazní v komorním sále se sólistou spořádaně stojícím v koncertním obleku u klavíru, nýbrž překvapivě v obřím a syrovém prostoru filmového ateliéru č. 4 na pražském Barrandově, evokujícím nekonečnou a stále se měnící krajinu naší duše i naší fantazie. Jedinou roli poutníka si rozdělí hned tři mladí muži – Jiří Hájek, Jiří Brückler a Matěj Chadima – a na jejich cestě za sebepoznáním je doprovodí kromě Ivo Kahánka u klavíru také jeden ženský anděl i pokušitel v podobě mladé a samozřejmě překrásné Kateřiny Kněžíkové. A nebude se tu jen plakat a lítostivě hořekovat nad nešťastnou láskou, ale také jezdit na kole, lézt do výšek, muzicírovat na housle či klarinet a – ale to je překvapení...

Vstupenky na představení 23. a 24. 10. jsou v prodeji pouze v pokladnách Národního divadla, nebo v rámci prodejní sítě festivalu Struny podzimu. Vstupenky na představení 25. 10. jsou v prodeji on-line.

V koprodukci: Národní divadlo

Za podpory: Barrandov Studio a.s.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují