MENU

Balet Nová scéna

Černý mraky nepláčou


DEKKADANCERS

Informace

Dílo "Černý mraky nepláčou" je inspirováno pocity a myšlenkami, které jsou vědomě i nevědomě potlačovány a skrývány v nitru lidské duše. Z naší lidské schránky se stává tvrdý krunýř, nepropustný a dokonale maskovaný celou škálou lidských tváří, zatímco pod povrchem se skrývá jen ta jedna jediná.

Utrhneme-li tedy jablko ze stromu, a chceme ho namalovat, vnímáme jeho povrch a pomyslnou strukturu stále jasně živoucí, ale ve skutečnosti je jeho obsah již bez života a dozajista mrtvý. Ve španělském jazyce se termínu zátiší dává daleko příhodnější název - naturaleza muerta - mrtvá příroda.

Černý mraky nepláčou

Koncept a choreografie: Jiří Pokorný

Světelný design: Pavel Kotlík

Scéna a kostýmy: Jan Nečas

Hudební aranžmá: Yukari Sawaki

Premiéra: 14. 5. 2013

Tančí/Dancers: Tom Rychetský, Viktor Konvalinka, Tomáš Červinka, Marek Svobodník, Kristýna Němečková, Nikol Šneiderová, Jaroslava Janečková, Zuzana Příhodová, Mathias Deneux

------------------------------

Málokdy se nám dnes podaří být sami se sebou. Když tahle situace nastane, dostaneme se z vlivu blízkých, a ostatních, kteří nás ovlivňují. Ta zásadní vzpomínka, která v naší osobnosti způsobuje rozkol má možnost promluvit. Snažíme se zapomenout, potlačit ji, nebo se s ní smíříme, a ona se stává naší součástí.

Port 9

Koncept a choreografie: Viktor Konvalinka a Tomáš Červinka

Světelný design: Pavel Kotlík

Scéna a kostýmy: Jan Nečas

Premiéra: 14. 5. 2013 | Bez jazykové bariéry

Obě choreografie vznikly za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.