MENU

Nová scéna

Jak chodil Kuba za Markytou, Tři přadleny


Naivní divadlo Liberec

Vyberte si datum představení.

Informace

Obnovená premiéra legendární one-woman show pro nejmenší děti, Jak chodil Kuba za Markytou, přinese kromě nového obsazení (Markéta Sýkorová) též i pohádkový přídavek: Tři přadleny. Kromě jmen herečky, tvůrce výpravy či autorů předlohy mají obě pohádky společný především humor a nadsázku, s níž bratři Grimmové (potažmo Iva Peřinová a Markéta Sýkorová) nazírají na takové lidské vlastnosti, jako je hloupost a lenost.

V pohádce o Kubovi a Markytě herečka Markéta Sýkorová předvádí pomocí několika loutek směšné konání hloupého Kuby, který se sice snaží jednat tak, jak mu máma poradila, ale vždycky to nějak pomotá. Kuba se má oženit s Markytou, má jí přinést dárek, špatně však pochopí matčinu radu a provede nějakou hloupost. Tím vzniká řetězec rad a jejich nesmyslného plnění, které je dětem k smíchu, protože i každé malé dítě je chytřejší než náš hloupý Kuba.

Tato pohádka, kterou na motivy bratří Grimmů napsala Iva Peřinová a režíroval Pavel Kalfus, vznikla už před mnoha lety a má za sebou velké množství repríz. Úspěšnost hříčky spočívá nejen ve vděčném námětu a hereckém šarmu, ale i v záměrně prostém inscenačním pojetí. Malé půvabné marionety z neomalovaného dřeva, s kterými herečka hraje na skládacím stolku, obdivovali diváci ve většině evropských zemí, ale také v Kanadě či v Indii.

V roce 2010 přibyla ke Kubovi a Markytě druhá hříčka podle bratří Grimmů – Tři přadleny. Převelice hloupého Kubu tentokráte na stolovém jevišťátku vystřídala převelice líná dívka. Pohádkovou anekdotu o lenosti a nesplnitelných slibech napsala – opět na motivy bratří Grimmů – sama aktérka představení a režie se ujal Zdeněk Peřina.

Pohádky jsou určeny dětem od 3 let. Délka představení: 50 minut.

Režie: Pavel Kalfus (Jak chodil Kuba za Markytou) / Zdeněk Peřina a Markéta Sýkorová (Tři přadleny)

Výprava: Jaroslav Doležal

Hudba: Martin Veselý

Hraje: Markéta Sýkorová

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.