MENU

Nová scéna

Reen 14’20’’


420PEOPLE

Informace

Vzpomínky na místa z dob dávných jsou povětšinou velmi nepřesné, v mnoha případech i zavádějící, vědomě či nevědomě si je sami idealizujeme. Choreografii Reen Václava Kuneše doplní v komponovaném večeru choreografie 14´20 Jiřího Kyliána. Vše v provedení jednoho z neprogresivnějších tuzemských souborů zaměřujících se na současný tanec, 420PEOPLE.

Hudba/ interpretace: Amos Ben-Tal

Kostýmy a scéna: Václav Kuneš

Světelný design: Jackie Shemesh

Dílo REEN vzniklo v produkci 420PEOPLE o.s. a občanského sdružení Artn , ve spolupráci s Novou scénou Národního divadla, za finanční podpory Fondation BNP Paribas, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Velvyslanectví Nizozemského království v Praze.

14´20 - - DUET Z CHOREOGRAFIE 27'52"

Jiří Kylián vytvořil titul 27‘52‘‘ pro Nederlands Dans Theater II, k pětadvacátému výročí založení skupiny. Světová premiéra se uskutečnila v Haagu 1. 2. 2002. Ačkoliv název díla odkazuje na dobu jeho trvání (délka skladby Dirka Haubricha) tj. dvacet sedm minut a padesát dva vteřin, strávili na jeho přípravě v době premiéry tanečníci, choreograf, realizační tým včetně produkce a kostymérek neuvěřitelných 4 418,75 hodin.

Nataša Novotná a Václav Kuneš tančili své role ve 27‘52‘‘ poprvé v roce 2004 jako členové NDT. Dnes duet z něj interpretují už v rámci 420PEOPLE, jehož jsou zakladatelé a protagonisté.

tančí: Nataša Novotná, Václav Kuneš

choreografie a scéna: Jiří Kylián

hudba: Dirk Haubrich (nová skladba inspirovaná motivy z díla Gustava Mahlera)

námět výpravy: Jiří Kylián, kostýmy: Joke Visser, světla: Kees Tjebbes, produkce: 420PEOPLE o.s. v koprodukci s: Kylian Productions BV za podpory: Fondation BNP Paribas

délka: 15 min

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.