MENU

Národní divadlo

Ceny Paměti národa


Sdružení Post Bellum oceňuje hrdiny Příběhů 20. století „Kdo je Váš hrdina?“ ptá se Paměť národa

Informace

Slavnostní večer předávání Cen Paměti národa pořádá nezisková organizace Post Bellum (možná znáte rozhlasový cyklus Příběhy 20. století nebo sbírku vzpomínek Paměť národa), Český rozhlas a Ústav pro studium totalitních režimů. Občanské ocenění předává osmi laureátům, kteří ve svém životě prokázali, že čest a svoboda nejsou jen prázdná slova.

Osm strhujících příběhů osmi nominovaných osobností - válečných veteránů, Židovek přeživších holokaust, někdejších politických vězňů a disidentů - můžete prostudovat na stránkách www.cenypametinaroda.cz. Laureátům můžete na stránkách také nechat svůj vzkaz. „Nebudete hlasovat, který z těchto lidí je větší hrdina. Všichni jsou senzační lidé, ale chceme, abyste se vyjádřili, který příběh je pro Vás v dnešní době inspirující a posilující a který z těchto dosud žijících pamětníků si určitě zaslouží veřejné uznání v podobě občanské Ceny Paměti národa,“ vysvětluje ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa.

Letos se udělování cen koná potřetí, a to v Národním divadle v Praze ve středu 12. 12. 2012 od 21 hodin. Tentokrát udílení režírují bratři Matěj a Petr Formanové se záštitou svého otce Miloše Formana. Udělování cen bude živě přenášet Česká televize kanál 2 a Český rozhlas Radiožurnál.

Vstup na slavnostní udělování je pro členy Klubu přátel Paměti národa zdarma. Vstupenky mohou získat i noví členové Klubu. Více informací o Klubu přátel na www.pametnaroda.cz. Další vstupenky jsou k dostání na pokladnách Národního divadla nebo v předprodeji. O vstupenky můžete také soutěžit, více o soutěži a vstupenkách na www.cenypametinaroda.cz.

Ceny Paměti národa, letos třetí ročník, jsou občanským poděkováním osobnostem, které „ve svém životě prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova“. Letošní ročník proběhne 12. prosince v Národním divadle ve 21 hodin, večer připravuje režisér a výtvarník Matěj Forman s podporou a záštitou svého bratra a otce Petra Formana a Miloše Formana. Loňský a předloňský ročník vedli režiséři Jan Svěrák a Václav Marhoul.

Pořadatelé: Paměť národa, POST BELLUM, Český rozhlas, ÚSTR, Česká televize, Divadlo bratří Formanů, Národní divadlo

Generální partneři: Nadace Crocodille, Petr Pudil, Jan Dobrovský

Hlavní partneři: Pink Productions, Perfect Catering s.r.o., Nadace ČEZ, Ekonomické stavby s.r.o., Plzeňský Prazdroj, a.s., DSA a.s.

Partneři: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Hlavní město Praha, NetDirect s.r.o., RUSTLER Property Services CZ s.r.o., TOI TOI, sanitární systémy, s.r.o., Smurfit Kappa Czech s.r.o., závod Brno, Velkoobchod VZV, s.r.o., AV Media a.s., MARSH, s.r.o.

Mediální partneři: MF Dnes, iDnes.cz, Lidové noviny, Aktuálně.cz, Pražský Deník

Paměť národa je internetový archivní portál shromažďující vzpomínky pamětníků z celého světa. Portál vybudovaly organizace Post Bellum, Český rozhlas a Ústav pro studium totalitních režimů.

Post Bellum je nezisková organizace, která od roku 2001sbírá vzpomínky pamětníků. Podílí se na rozhlasovém dokumentárním cyklu Příběhy 20. století a s partnery ČRo a ÚSTR vede internetový archiv Paměť národa. Pořádá výstavy (např. My jsme to nevzdali, Koncentrační tábor k výročí Heydrichiády), vydává knihy (např. komiks Ještě jsme ve válce), vytváří mobilní aplikace (např. mapová Paměť národa), a mnoho dalšího.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.