MENU

Laterna magika Nová scéna

Vidím nevidím


Hravá inscenace pro celou rodinu otevírá dveře do světa dětské fantazie

Informace

Scénář, animace a režie: Maria Procházková
Choreografie: Zdeněk Prokeš, Barbora Mandys Pauerová
Hudba: Marek Doubrava
Kostýmy: Simona Rybáková
Kamera: Martin Štěpánek
Střih: Marek Opatrný
Zvuk: Jan Čeněk
Dramaturgie: Jolana Součková

Co všechno vidíš, když zavřeš oči? Tma pod víčky může být mnohem barevnější, než se zdá... Ještě před návštěvou představení se s nejmladšími diváky hravě naladíme na téma inscenace Vidím nevidím a zkusíme se vcítit do hlavní postavy – nevidomé Agátky Rezervace: tvurcidilny@narodni-divadlo.cz Doprovodný program "Seznamte se, Laterna" konaný po představení je určený především všem zvědavým divákům. Umožníme jim totiž krátce nahlédnout tzv. do kuchyně tohoto multimediálního divadla. Program Seznamte se, Laterna je určen dětem i dospělým, rezervace není nutná.

Vhodné pro děti od 5 let.

Titul s názvem Vidím nevidím připravila filmová režisérka a animátorka Maria Procházková (mj. autorka celovečerních snímků Kdopak by se vlka bál a Žralok v hlavě). Ve svém scénáři se volně inspirovala dětskou knihou Ivy Procházkové Pět minut před večeří.


Představení Laterny magiky určené rodinnému publiku vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ.

Přibližná délka představení: 55 minut, hraje se bez přestávky.

„Důmyslné projekce, názorné a pochopitelné, prvky černého divadla, které umožňuje práci s hranicí světla a tmy, příjemná a pohodová hudba Marka Doubravy, jež vám ještě hodnou chvíli po představení bude mile znít v uších, to všechno jsou umělecké aspekty, které z představení činí jedinečný divácký zážitek nejen pro děti. (…) Dojemný příběh o poznávání světa všemi smysly, o tom, jak by se k sobě lidé navzájem měli chovat, aby byli na světě šťastní, o tom, jak si vážit všech běžných maličkostí kolem nás a o mnohém dalším, by měl vidět každý, kdo ještě věří v lásku, v ohromující sílu života a zázraky, které mohou lidé učinit sami.“ (Martina Doležalová, Bavte.se, 2013)

Rozhovor s Mariou Procházkovou na serveru Velká Epocha.sk

Data představení

Listopad 2018

Prosinec 2018

Únor 2019

Z našeho e-shopu

Program Vidím nevidím

programová brožura k inscenaci Vidím nevidím

40 Kč