MENU

Činohra Nová scéna

Ohrožené druhy

Petr Zelenka

Vyberte si datum představení

Informace

Režie: Petr Zelenka
Scéna: Martin Chocholoušek
Kostýmy: Vladimíra Fomínová
Hudba: Michal Novinski
Výběr hudby: Petr Zelenka
Dramaturgie: Lenka Kolihová Havlíková
Pohybová spolupráce: Klára Lidová

Nejnovější hra Petra Zelenky, jednoho z nejúspěšnějších českých dramatiků. Příběh o boji s nadnárodní farmaceutickou korporací, o znovunalezení dávno ztraceného přátelství a mnoha podobách lásky. Hra se zabývá tématem vztahu umělce a reality, potažmo reality mediální. Kde jsou hranice toho, co ještě člověk může akceptovat, a co už nikoliv? Co je třeba více ctít: morální zásady, nebo přátelství?

Uznávaný fotograf je osloven mladými začínajícími „kreativci“, a přestože mu jejich svět připadá směšný, podlehne posléze jejich nadšení a pustí se do práce. Z propagační kampaně se však stane aktivistický boj a z přátelství vyřizování účtů.

„Ohrožené druhy jsou hrou mnohovrstevnatou, jež jde do hloubky a daří se jí to i přes příjemnou vnější fasádu. Zelenkův text je nadmíru promyšlený. Je napěchovaný odkazy a narážkami nejen v rovině děje, ale i v použití hudby a zdánlivě banální repliky v sobě často skrývají mnoho dalších významů. O humoru, často vystupňovaném do absurdity, nemluvě. Potenciál textu využívá inscenace beze zbytku - a to díky střídmě pojaté režii. Povedené je i obsazení. Jiří Štěpnička jako idealistický fotograf a Igor Bareš jako jeho homosexuální kamarád z mládí..." (Zuzana Drtilová, MF Dnes, 28. 11. 2011)

Fotograf inscenace: Hynek Glos

Délka představení: 2 hodiny 50 minut, 1 přestávka

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Jiří Čejka, řečený Jeremy

Jan, spolužák Jeremyho

Jana, přítelkyně Jeremyho

Eva, vedoucí produkce / Michaela, první žena Jeremyho

Pavel, kreativec

Celé obsazení

Hanka, přítel Jana

Otec

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.