MENU

Opera Stavovské divadlo

Don Giovanni

Wolfgang Amadeus Mozart

Představení bylo zrušeno!

Informace

Autor libreta: Lorenzo da Ponte
Hudební nastudování: Tomáš Netopil
Dirigent: Jan Chalupecký
Režie: SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
Scéna: Jakub Kopecký
Kostýmy: Linda Boráros
Sbormistr: Pavel Vaněk
Choreografie: Jana Burkiewiczová
Dramaturgie: Beno Blachut

Vážení diváci, z provozních důvodů musíme bohužel zrušit představení Don Giovanni 13. 3. 2017 v 19:00 ve Stavovském divadle. Velmi se omlouváme za způsobené komplikace. Vstupné Vám samozřejmě vrátíme zpět v plné výši a pomůžeme Vám i s výběrem jiného představení. Pokud jste vstupenky zakoupili: Kartou online nebo bankovním převodem: Nemusíte se o nic starat, platbu vrátíme automaticky na Váš účet, a to nejpozději do 14 dnů. V pokladnách Národního divadla: Vstupné Vám po předložení platné vstupenky do 14 dnů od data představení vrátíme v některé z našich pokladen. Na dobírku Budeme Vás kontaktovat. Platbu Vám můžeme zaslat opět prostřednictvím České pošty nebo bankovním převodem. U smluvních prodejců (ColosseumTicket, Bohemia Ticket, Ticketportal, Ticketpro, Ticket Art) Vstupné Vám bude vráceno v místě zakoupení. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit: info@narodni-divadlo.cz, +420 224 901 448 (po-ne 10-18)

Orchestr Národního divadla
Sbor Národního divadla
Balet Opery Národního divadla

Premiéry: 9. a 10. června 2012

Opera Don Giovanni, Stavovské divadlo a dlouholetá mozartovská tradice patří k vůbec největším chloubám pražských kulturních dějin. Stavovské divadlo je světově unikátním místem, je totiž jediným dochovaným a stále plně funkčním divadlem, v němž se konala světová premiéra Mozartovy opery a v němž zároveň autor své dílo osobně dirigoval. Touto premiérou byla – jak známo – v roce 1787 právě „opera oper“ Don Giovanni a k výjimečnosti Stavovského divadla přispívá i to, že je v něm tato opera hrána po dlouhá desetiletí dodnes.
Světová premiéra Dona Giovanniho 29. října 1787 zaznamenala velkolepý úspěch a nová opera v Praze zahájila svoji cestu za světovým úspěchem a obdivem. V Národním divadle je tato Mozartova „pražská“ opera jedním z nejhranějších titulů.
Mozartova a da Ponteho opera je dílem přímo shakespearovské mnohoznačnosti, prolíná grotesku s tragédií, „vysoké“ s „nízkým“ a vyvolává filozofické úvahy stejně samozřejmě, jako skýtá zábavu plnou vzrušení i humoru.
V roce, kdy uplynulo od světové premiéry Dona Giovanniho již 225 let, přišla Opera Národního divadla s novou inscenací a novou interpretací příběhu o tomto obdivovaném i zatracovaném „věčném prostopášníkovi“, rebelovi či provokatérovi a narušiteli „veřejného pořádku“.

Opera je nastudována v italském originále, v představení jsou použity české a anglické titulky.
Přibližná délka představení včetně přestávky: 3 hodiny a 10 minut, jedna přestávka 20 minut.

Účinkují

Z našeho e-shopu

Program Don Giovanni

programová brožura k inscenaci Don Giovanni

50 Kč