MENU

Činohra Divadlo Kolowrat

Blackbird

David Harrower

Informace

Překlad: David Drozd
Režie: Jiří Pokorný
Scéna: Jiří Pokorný
Kostýmy: Zuzana Bambušek Krejzková
Hudba: Petr Kofroň
Dramaturgie: Iva Klestilová

Dramatické setkání muže a ženy, které kdysi pojila velká láska a za kterou muž zaplatil několikaletým vězením. Co je spojuje dnes? Hra klade znepokojivé otázky. Může existovat skutečná láska mezi dospělým mužem a dívkou na pokraji ženství?

Blackbird je druhá Harrowerova hra, která doslova dobyla celý svět. Po světové premiéře na edinburském festivalu roku 2005 byla uvedena v londýnském West Endu a obdržela Laurence Olivier Award za nejlepší hru roku 2007, byla uvedena v New Yorku a dodnes měla přes čtyřicet uvedení po celém světě. V roce 2008 byla několika recenzenty označena za hru, o které se v anglicky hovořícím světě nejvíce mluví.

Za roli Raye byl Jiří Štěpnička odměněn Cenou Komerční banky a Cenou THÁLIE.

Fotografka inscenace: Hana Smejkalová

Délka představení: 1 hodina 5 minut, představení se hraje bez přestávky

„Jiří Štěpnička je výjimečný herec. Vědomá stavba role i spontánní, dokonce hraniční fyzické jednání jsou u něj ve vzácné, přirozené jednotě. Všechno, co jeho Raymond říká a dělá, je jako chůze po laně. Spadne, nespadne? Prozradí se? Vzpomíná si na Unu a takticky dělá, že neví, kdo je? Je to jen zbabělec, který lže? A možná ji skutečně nepoznává... Štěpnička v této roli působí jako workholik, pro kterého je práce způsobem, jak zapomenout. Jako vášnivý muž, který se snaží ovládnout. Ale stále je někde vzadu otevřená možnost, že to všechno jenom hraje.“ (Marie Reslová, Hospodářské noviny, 26. 3. 2010)

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.