MENU

Opera Nová scéna

Apollo

Brian Eno
Opera Nova 2019

Informace

Toto představení lze zakoupit také v rámci festivalového pasu MULTIPASS OPERA NOVA s více než 50% slevou, více informací najdete zde.

Představení se koná v rámci projektu Opera Nova 2019, který probíhá ve dnech 23. 6. - 27. 6. 2019.

Icebreaker (Londýn)

Apollo, které je pokládané za jedno z nejvýznamnějších ambientních alb britského skladatele a producenta Briana Ena, společně složili Brian Eno, Roger Eno a Daniel Lanois. Původně bylo určeno pro dokument Ala Reinerta For All Mankind o vesmírných misích Apollo, ačkoliv ten nikdy nebyl realizován v původně zamýšlené podobě.
Na oslavu 40. výročí přistání Apollo na měsíci byl v roce 2009 debutově uveden tento projekt díky spolupráci jihokorejského skladatele Woojun Lee, tělesa Icebreakera a hostujícího inovativního kytaristy BJ Coleho v londýnském Science Museum. Tito tvůrci se rozhodli navrátit hudbu k jejímu původnímu pojetí jako nenarativnímu kontrapunktu k záznamu NASA z programu Apollo. Jedná se o spojení fascinující krásy Země s klidným tajemstvím měsíce, závratné míry a obrovského výkonu inženýrství i zachycení banality a humoru astronautů, kteří se dostávali k povrchu měsíce.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Steel guitar

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.