MENU

Opera Ostatní sály

66 sezón

Marek Piaček
Opera Nova 2019

Informace

Dirigent: Marian Lejava
Sbormistr: Adolf Melichar

Pražská křižovatka - kostel sv. Anny

Toto představení lze zakoupit také v rámci festivalového pasu MULTIPASS OPERA NOVA s více než 50% slevou, více informací najdete zde.

Představení se koná v rámci projektu Opera Nova 2019, který probíhá ve dnech 23. 6. - 27. 6. 2019.

Hraje: Pražská komorní filharmonie
Sbor Státní opery

Dokumentární opera 66 sezón vychází z úspěšného stejnojmenného filmu Petra Kerekese. V deseti obrazech zachycuje osobní příběhy obyvatel Košic na pozadí událostí velkých dějin. Každá postava zastupuje „historické téma“ prostřednictvím sugestivního lidského příběhu. Multikulturní Košice reprezentuje prostor městského koupaliště, na němž se během letních sezón splétají lidské osudy s momentkami událostí středoevropské historie (jejíž geografie zabírá prostor od Terstu na jihu až ke Gdaňsku na severu).
Opera je hudební žánr, který ve jménu umělecké a lidské pravdivosti vyžadoval v každé době nový a originální přístup (tzv. reformy opery). Ani opera 66 sezón není výjimkou. Umělecký žánr klasického typu je nahrazen sledem hudebních příběhů anebo dokumentárních kompozic – deseti obrazů. Postavy a jejich příběhy spojuje vyprávění skutečné historické postavy – Nagymamy režiséra filmu 66 sezón.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.