MENU

Pražské křižovatky Nová scéna

THE VENTRILOQUISTS CONVENTION


Puppentheater Halle

Informace

Toto představení lze zakoupit také v rámci FESTIVALOVÉHO PASU s více než 40% slevou, více informací najdete zde.

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

 

Představení bude v souladu se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů Národního divadla natáčeno pro dokumentární a informační účely.

V Kentucky se pravidelně koná největší světové setkání břichomluvců. Během práce na inscenaci The Ventriloquists Convention (Břichomluvecký kongres) se tvůrci zabývali fenoménem břichomluvců s loutkami – soustředili se jak na skutečné události, týkající se zmíněných srazů, tak na různé fiktivní zdroje. Inscenace se primárně zabývá tím, proč břichomluvci dělají to, co dělají, co je k břichomluvectví přivedlo, jak na jejich práci pohlíží okolí, ale zároveň i otázkami týkajícími se jejich genderu, identity a řady jiných aspektů těchto neobyčejných lidí.
Devět břichomluvců s loutkami hraje text situovaný do několika fází konference – divák tak nahlédne nejrůznější výzvy (soukromé i veřejné), s nimiž se břichomluvci potýkají v životě i v práci. Inscenace působí jako partitura pro mnoho hlasů, jejichž psychologickou složitost odhalují rozhovory vedené na několika rovinách. Autorka inscenace je mimořádný zjev současné evropské scény – je to herečka, choreografka, režisérka, vizuální umělkyně, která zcela překračuje obory a žánry.

Přibližná délka představení:
120 minut, hraje se bez přestávky.

Představení se hraje v angličtině s českými titulky.

Data představení

Říjen 2019

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.