MENU

Opera

CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy


Theaturtle

Vyberte si datum představení

Informace

Hudba: Aleš Březina
Libreto: Alon Nashman
Scénář, animace a režie: Pamela Howard
Hudební nastudování: Peter Tiefenbach
Světelný design: Patrick Lavender
Pohybová režie: Marie-Josée Chartier
Produkce: Kaitlin Hickey
Kostýmy: Danielle Levy
Inspicient: Andrea Baggs

Instrumentální soubor: Peter Tiefenbach, Ben Promane, Michele Verheul, Kimberly Jeong

Na pouhé dva večery na začátku července zavítá do Prahy kanadské divadlo Theaturtle, které zde uvede novou inscenaci CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy (CHARLOTTE: A Tri-Coloured Play with Music).
Na Nové scéně Národního divadla představí fascinující příběh mladé talentované židovské malířky Charlotte Salomon, která, stejně jako nespočet dalších, nepřežila koncentrační tábor v Osvětimi. Budoucím generacím však zanechala strhující dílo, které vytvořila ve francouzském exilu - dramatizovanou autobiografii ve více než (sedmistech) obrazech s názvem Leben oder Theater? (Život, nebo divadlo?). Dílo i silný příběh mladé umělkyně se staly inspirací mezinárodního tvůrčího týmu: českého skladatele Aleše Březiny, britské scénografky a režisérky Pamely Howard a kanadského libretisty a herce Alona Nashmana. Vznikl tak komorní operní muzikál pro pro sedm zpěváků a čtyři instrumentalisty, v němž je ve vzácné harmonii zachována rovnováha slova, obrazu a hudby.

Inscenace bude mít premiéru v červnu v Amsterdamu, následně bude uvedena na festivalu Jaffa v Tel Avivu. Po pražském uvedení zamíří také na Národní festival Smetanova Litomyšl. Představení budou uváděná v angličtině s českými titulky.

Fotografka inscenace: Cylla von Tiedemann

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Paulinka Bimbam

Amadeus Daberlohn

Birgit / Barbara

Albert Kann / Papež

Celé obsazení

Dědeček / Člen fakulty / Herr Schmidt

Franziska / Babička

Charlotte Kann

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.