MENU

Činohra Nová scéna

Nová krev - SPEED DATING: Dramaturgové vs. kritici


8x8=64 minut třeskutých rozhovorů o divadle

Zdarma

Informace

Představení se koná ve foyer Nové scény.

Toto představení je bez anglických titulků

Představujeme vám druhý díl našich divadelních speeddatingů, kdy mohou osobnosti české divadelní scény zažít opravdu netradiční rendez-vous. Pod záštitou Národního divadla se mohou setkat ti, kteří se, ač všichni v jedné oblasti, jen málokdy setkávají takhle na blízko. Klasické rychlorandění pro nezadané se v tomto případě promění v setkání, ve kterém se bude sdílet tak trochu jiná láska.
Tentokrát se setkají dramaturgové, jejichž práce na dramaturgických plánech i samotných inscenacích jednotlivých divadelních scén je často neviditelná, se svými intelektuálními protějšky, kteří se divadlem zabývají teoreticky. Kritici a divadelní vědci o práci dramaturgů píšou, analyzují ji ze všech stran a publikují o ní své texty. Někteří kritici si zakládají na tom, že si od praktiků uchovávají objektivní odstup, někdy možná jen není pořádná šance si o všem do hloubky popovídat. Otázkou pro nás zůstává, zda takováto „schůzka“ musí nutně skončit konfrontačně.

Moderátor: Jan Frič

Seznamují se: Barbora Hančilová, Lenka Havlíková, Marta Ljubková, Matěj Nytra, Matěj Samec, Dora Viceníková, Martina Pokorná, Martin Urban a Jan Císař, Barbora Etlíková, Radmila Hrdinová, Martin Macháček, Karolina Plicková, Alena Zemančíková, Pavla Bergmannová, Jakub Škorpil

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.