MENU

Činohra Nová scéna

Nová krev - SPEED DATING: Dramaturgové vs. kritici


8x8=64 minut třeskutých rozhovorů o divadle

Vyberte si datum představení

Informace

Představujeme vám druhý díl našich divadelních speeddatingů, kdy mohou osobnosti české divadelní scény zažít opravdu netradiční rendez-vous. Pod záštitou Národního divadla se mohou setkat ti, kteří se, ač všichni v jedné oblasti, jen málokdy setkávají takhle na blízko. Klasické rychlorandění pro nezadané se v tomto případě promění v setkání, ve kterém se bude sdílet tak trochu jiná láska.
Tentokrát se setkají dramaturgové, jejichž práce na dramaturgických plánech i samotných inscenacích jednotlivých divadelních scén je často neviditelná, se svými intelektuálními protějšky, kteří se divadlem zabývají teoreticky. Kritici a divadelní vědci o práci dramaturgů píšou, analyzují ji ze všech stran a publikují o ní své texty. Někteří kritici si zakládají na tom, že si od praktiků uchovávají objektivní odstup, někdy možná jen není pořádná šance si o všem do hloubky popovídat. Otázkou pro nás zůstává, zda takováto „schůzka“ musí nutně skončit konfrontačně.

Moderátor: Jan Frič

Seznamují se: Barbora Hančilová, Lenka Havlíková, Marta Ljubková, Matěj Nytra, Matěj Samec, Dora Viceníková a Martin Bernátek, Jan Císař, Barbora Etlíková, Radmila Hrdinová, Martin Macháček, Karolina Plicková, Alena Zemančíková

Data představení

Květen 2019

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.