MENU

Balet Nová scéna

Balet Praha Junior a Pražský komorní balet: Re-start 2019


Host Baletu: leden 2019

Balet Praha Junior

Informace

Pražský komorní balet (PKB) – nestor českého komorního tanečního divadla i jeho mladší bratr Balet Praha Junior (Taneční centrum Praha) uvádí na Nové scéně představení Re-start 2019.

První polovina večera je věnována poslední premiéře PKB: Svět sedmikrásek Jiřího Pokorného (dříve NDT v Haagu). Intimate Spaces od Samuela Delvaux (Belgie) oslavuje Leoše Janáčka a velmi abstraktně se dotýká bolestného vztahu umělce přecitlivělého na „ženskou inspiraci“ všude kolem. Světová premiéra Lidia Wos (Polsko/Švédsko) A New Beginning postavila juniory z BPJ před hromadu starých kufrů, se kterými musí v neustálém pohybu odvyprávět, co kufr na jevišti evokuje. Chvilka POEzie, taneční horor na motivy proslulé básně Edgara Allana Poea Havran transponoval choreograf Marek Svobodník do černé grotesky, komiksu, situačně až absurdního humoru tvrdšího ražení, avšak s určitou dávkou „poezie“.

Host Baletu: leden 2019 – Balet Praha Junior a Pražský komorní balet / Bohemia Balet / Balet Divadla F. X. Šaldy Liberec

foto: Michal Hančovský

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.