MENU

Nová scéna

MTF Zlatá Praha – Čím lidé žijí: premiéra TV zpracování opery B. Martinů


Zdarma

Informace

Vstup zdarma. Nutná rezervace místa na emailu infogoldenprague@ceskatelevize.cz nebo na telefonu 730 800 127

Premiéra televizního zpracování komorní opery B. Martinů.
Hudební divadlo bylo celoživotní vášní Bohuslava Martinů (1890-1959). Psal pro ně ve všech ze-mích svého nedobrovolně kočovného života, tedy v Československu, Francii, USA, Itálii i ve Švý-carsku. Mnohé z jeho oper ale měly kompli-kované osudy, zejména mimo skladatelovu vlast. Šest skladatelových oper se dočkalo premiéry až po jeho smrti. Teprve od počátku nového tisíciletí zažívá jevištní tvorba B. Martinů pozvolnou renesanci na významných mezi-národních scénách. Velkou mírou se o to zasloužil dirigent Jiří Bělohlávek (1946-2017), který jeho orchestrální a scénickou tvorbu uváděl nejen s Českou filharmonií, ale také
s orchestry například v Londýně, Vídni, Paříži, New Yorku, a řadě dalších hudebních metropolí. Mimořádně objevné a úspěšné bylo právě Bělohlávkovo koncertní provedení opery Čím lidé žijí v prosinci 2014, které se ocitlo v nej-užším výběru nominací na cenu International Opera Awards.
Premiéru televizního zpracování této komorní opery budete mít možnost zhlédnout právě na Zlaté Praze. CD Čím lidé žijí vydá ve světové premiéře v září 2018 Supraphon.

Vstup zdarma, nutná rezervace místenky na emailu: infogoldenprague@ceskatelevize.cz
nebo na telefonu 730 800 127).

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.