MENU

Nová scéna

MTF Zlatá Praha – Kafka Band: hudebně-divadelní inscenace Amerika


Zdarma

Informace

Vstup zdarma. Nutná rezervace místa na emailu infogoldenprague@ceskatelevize.cz nebo na telefonu 730 800 127

Amerika. Tak se jmenuje nedokončený fragment spisovatel Franze Kafky, který se stal inspirací pro nové skladby kapely Kafka Band. Po Zámku jde o druhý Kafkův román, který kapela převádí do hudební podoby. Adaptaci Ameriky Kafka Band uvedl v premiéře 21.7.2018 na festivalu Colours of Ostrava.

„Amerika je román o americkém snu naruby. Sledujeme příběh Karla Rossmanna, mladíka
z Prahy, který je do zámoří vyhnán svými rodiči. Ujme se jej jeho bohatý a úspěšný strýc. Záhy ale Karl skončí na ulici, stane se tulákem a padá níž a níž. Putuju Amerikou a nakonec se ocitne
v podivném snovém světě, který Kafka nazval Divadlo Oklahoma. Možná nebe. Možná peklo. Možná obojí,“ říká spisovatel Jaroslav Rudiš, který v Kafka Band zpívá a recituje texty vychá-zející z knihy. „Kafka v Americe sice nikdy nebyl, ale právě tím, jak popisuje moderní industriální společnost, je jeho román nadčasový,” říká zpěvák Jaromír 99.

Jaroslav Rudiš společně s režisérem Alexanderem Riemenschneiderem a kapelou knihu původně adaptoval pro divadelní inscenaci v německých Brémách. Ta měla premiéru v září 2017 na hlavní scéně tamního divadla a měla velký ohlas. “Raně industriálně znějící techno-sound se propojuje s tradičními melodiemi,
z nichž zas a znova vyrůstají opravdové hity,” napsal o hudbě Kafka Band v Americe přední německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Volný vstup. Je nutná rezervace na emailu: infogoldenprague@ceskatelevize.cz nebo na čísle +420 730 800 127 a vyčkat na potvrzovací email.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.