MENU

Národní divadlo

Ceny Paměti národa


Zadáno

Informace

Letos už podeváté se slavnostně udělují Ceny Paměti národa. Budou oceněny čtyři osobnosti z České republiky i ze Slovenska, výjimeční lidé, kteří se postavili zlu a neváhali někomu pomoci i za cenu vlastního pronásledování nebo věznění.
Ocenění z rukou vynikajících osobností českého a slovenského veřejného života obdrželo během osmi předcházejících ročníků už 37 pamětníků. Mezi laureáty byli v minulých letech váleční veteráni, političtí vězni, odbojáři, lidé, kteří přežili holocaust, perzekvovaní spisovatelé či představitelé undergroundu, skauti, příslušníci církví a mnozí další.
Osudy letošních laureátů a jejich boj s totalitou představí během večera krátké filmy, která natočil slovenský režisér Robert Kirchhoff. I letos si ocenění vybrali svou oblíbenou píseň, kterou jim zahrajeme a v moderním aranžmá jim ji zazpívá pěvecký sbor dirigenta Matěje Kroupy. Režisérem Cen Paměti národa je Michael Čech, galavečer moderuje Martin Veselovský.
Jména lidí, kteří prokázali, že odvaha, čest a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova, najdete na webu http://ceny.pametnaroda.cz/.
Večer tradičně v přímém přenosu uvádí Česká televize a Český rozhlas Plus, připojuje se i Slovenská televízia. Pořadateli galavečera jsou Post Bellum, o.p.s., Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.