MENU

Pražské křižovatky Nová scéna

Sons of Sissy


Simon Mayer (AUT)

Informace

Námět, choreografie, tanec, hudba: Simon Mayer
Tanec, hudba: Matteo Haitzmann, Patric Redl, Manuel Wagner
Zvláštní nástroje: Hans Tschiritsch
Výprava: Andrea Simeon
Světla: Martin Walitza, Hannes Ruschbaschan
Umělecká spolupráce: Frans Poelstra
Produkce: Sophie Schmeiser, Elisabeth Hirner

Vstupenky na toto představení lze zakoupit ve zvýhodněném balíčku s až 50% slevou, více info zde

Čtyři performeři a hudebníci – tradiční alpská hudba, nejrůznější skupinové tance, rituální praktiky – a divadelní experiment. Tato čtveřice, bez ohledu na konzervativce a na konvence, dává vzniknout nevídané směsici nového přístupu k umění i ke společenským rolím a významům.

Odmítají škatulkování a dělají vše pro to, aby dostáli svému jménu (jsou to muži, kteří se nebojí být ženami, aniž ztrácejí své mužství), a tak zakládají bizarní folkový kvartet, částečně aby si pořádně zatančili, částečně aby na hlavu obrátili otřepané mužské vzorce našich dávných tradic.

Přibližná délka představení:
75 minut, bez přestávky.

Jazykově bezbariérové

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Simon Mayer (1984) vystudoval Wiener Staatsoper Ballet Academya P.A.R.T.S v Bruselu. Později byl členem Wiener Staatsoper Ballet. Roku 2009 založil skupinu Rising Halfmoon, v níž působil jako zpěvák, autor písní a kytarista. Jako tanečník a choreograf se podílel na projek-tech Anny Tereya de Keersmaeker/ROSAS (The Song), Wima Vandekeybuse (Frisking) a skupiny Zita Swoon. Roku 2014 vydal album Monkeymind, následované v roce 2018 alby SunBengSitting a Sons of Sissy. Jako choreograf vytvořil sóla, duety i skupinové choreografie, které se hrály po celém světě (O Feather of Lead, Dancing with the Sound Hobbyist, Monkeymind, SunBengSitting, Sons of Sissy, Oh Magic). Vyučuje současný tanec, komunitní tanec, tradiční tanec a hlasové techniky (Impulstanz Wien, Steirischer Herbst a další mezinárodní festivaly; jako hostující pedagog též na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien).

Premiéra: 2015
Inscenace vznikla v koprodukci Kopf hoch, brut Wien, Gessnerallee Zürich, zeitraumexit Mannheim a Tanz ist Dornbirn.

Produkce zájezdů: Hiros, Kopf hoch

Za podpory: Kulturabteilung der Stadt Wien, des Bundeskanzleramts Österreich Kunst und Kultur, Kulturland Oberösterreich, Vlaamse Gemeenschap, Kunstenwerkplaats Pianofabriek (Brussels), WP Zimmer (Antwerp), im_flieger, Kunst- und Kulturverein SPIEL

Poděkování: Simon Zöchbauer, Julian Rubisch, ALMA (Marlene Lacherstorfer, Julia Lacherstorfer, Evelyn Mair, Marie-Therese Stickler), Godi Burgstaller, Chris Standfest, Andrea Amort, Munderfinger Goaßlschnalzer, Altstädter Bauerngmoa, Pramtaler Volkstanzgruppe, Elio Gervasi/Raum 33

Za podpory Rakouského kulturního fóra.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.