MENU

Pražské křižovatky Nová scéna

Sons of Sissy


Simon Mayer (AUT)

Vyberte si datum představení.

Informace

Námět, choreografie, tanec, hudba: Simon Mayer
Tanec, hudba: Matteo Haitzmann, Patric Redl, Manuel Wagner
Zvláštní nástroje: Hans Tschiritsch
Výprava: Andrea Simeon
Světla: Martin Walitza, Hannes Ruschbaschan
Umělecká spolupráce: Frans Poelstra
Produkce: Sophie Schmeiser, Elisabeth Hirner

Čtyři performeři a hudebníci – tradiční alpská hudba, nejrůznější skupinové tance, rituální praktiky – a divadelní experiment. Tato čtveřice, bez ohledu na konzervativce a na konvence, dává vzniknout nevídané směsici nového přístupu k umění i ke společenským rolím a významům.

Odmítají škatulkování a dělají vše pro to, aby dostáli svému jménu (jsou to muži, kteří se nebojí být ženami, aniž ztrácejí své mužství), a tak zakládají bizarní folkový kvartet, částečně aby si pořádně zatančili, částečně aby na hlavu obrátili otřepané mužské vzorce našich dávných tradic.

Přibližná délka představení:
60 minut, bez přestávky.

Jazykově bezbariérové

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Simon Mayer (1984) vystudoval Wiener Staatsoper Ballet Academya P.A.R.T.S v Bruselu. Později byl členem Wiener Staatsoper Ballet. Roku 2009 založil skupinu Rising Halfmoon, v níž působil jako zpěvák, autor písní a kytarista. Jako tanečník a choreograf se podílel na projek-tech Anny Tereya de Keersmaeker/ROSAS (The Song), Wima Vandekeybuse (Frisking) a skupiny Zita Swoon. Roku 2014 vydal album Monkey-mind. Jako choreograf vytvořil sóla, duety i skupinové choreografie, které se hrály po celém světě (O feather of lead, Dancing with the Sound Hobbyist, Monkeymind, SunBengSitting a Sons of Sissy). Vyučuje současný tanec, komunitní tanec, tradiční tanec a hlasové techniky (Impulstanz Wien, Steirischer Herbst a další mezinárodní festivaly; jako hostující pedagog též na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien).

Premiéra 9. dubna 2015
Inscenace vznikla v koprodukci Kopf hoch, brut Wien, Gessnerallee Zürich, zeitraumexit Mannheim und Tanz ist Dornbirn.

Produkce zájezdů: Sophie Schmeiser und Hiros

Za podpory: Kulturabteilung der Stadt Wien, des Bundeskanzleramts Österreich Kunst und Kultur, Kulturland Oberösterreich, Vlaamse Gemeenschap, Kunstenwerkplaats Pianofabriek (Brussels), WP Zimmer (Antwerp), im_flieger, Kunst- und Kulturverein SPIEL

Poděkování: Simon Zöchbauer, Julian Rubisch, ALMA (Marlene Lacherstorfer, Julia Lacherstorfer, Evelyn Mair, Marie-Theres Stickler), Godi Burgstaller, Chris Standfest, Andrea Amort, Munderfinger Goaßlschnalzer, Altstädter Bauerngmoa, Pramtaler Volkstanzgruppe, Elio Gervasi/Raum 33

Za podpory Rakouského kulturního fóra.

Data představení

Říjen 2018

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.