MENU

Pražské křižovatky Stavovské divadlo

Brodskij / Baryšnikov


New Riga Theatre (LVA)

Představení je vyprodáno.

Informace

Režie: Alvis Hermanis
Výprava: Kristīne Jurjāne
Světelný design: Gleb Filštinskij
Zvuk: Oļegs Novikovs
Světla: Lauris Johansons
Video: Ineta Sipunova
Hudba: Jim Wilson, Kārlis Tone
Inspicient: Linda Zaharova
Tour Manager: Elīna Adamaite
Výroba kostýmů: Deanna Berg MacLean
Pyrotechnické efekty: International Fireworks Design
Anglický překlad: Jamey Gambrell

Brodskij/Baryšnikov je sólová inscenace založená na básních nositele Nobelovy ceny Josifa Brodského v podání Michaila Baryšnikova; autorem prvotního nápadu a režisérem inscenace je významný lotyšský tvůrce Alvis Hermanis, umělecký šéf Nového divadla v Rize.

Brodskij/Baryšnikov nabízí emocionální cestu do básníkových hlubokých, složitých textů, které zazní v Brodského mateřštině – ruštině. Baryšnikov recituje strhující, výmluvné verše svého životního přítele a svou křehkou fyzickou přítomností diváky přenáší do Hermanisovy pietní vize Brodského nejvnitřnějšího světa.

Přibližná délka představení:
90 minut, bez přestávky.

V ruštině s anglickými a českými titulky

Nové divadlo v Rize (Jaunais Rīgas teātris) je státní repertoárové divadlo založené v roce 1992; od roku 1997 ho vede Alvis Hermanis. Divadlo se zúčastňuje evropských festivalů (např. Festival d’Avignon, The Edinburgh International Festival, Wiener Festwochen, Salzburger Festspiele, Holland Festival, BITEF, Kunstenfestivaldesarts) a objelo více než dvě stě měst ve čtyřiceti zemích v Evropě i zámoří.

Baryshnikov Productions je platforma, která pomáhá v kariéře výrazným režisérům, choreografům a umělcům. Pod hlavičkou této společnosti vznikly projekty jako White Oak Dance Project (1990–2002), Forbidden Christmas or The Doctor and Patient (2004–2006), Beckett Shorts (2007), In Paris (2010–2012), Man in a Case (2012–2014) a The Old Woman (2013–2015). Nyní jsou k vidění jejich produkce Letter to a Man a Brodsky/Baryshnikov.

Premiéra 15. října 2015

Více informací o Novém divadle v Rize

Více o platformě Baryshnikov Productions, Inc.

Účinkují