MENU

Balet Stavovské divadlo

Dance Laboratory


Informace

Mladí členové Baletu Národního divadla bravurně ovládají taneční umění, navíc mají spoustu nápadů a také touhu ztvárnit je na jevišti. Devět z nich dostalo příležitost vyzkoušet své schopnosti „z druhé strany“ – v představení Dance Laboratory /Taneční laboratoř. Balet Národního divadla dává prostor mladým talentům cíleně a dlouhodobě. Komponovaný večer Dance Laboratory navazuje na předchozí úspěšné Miniatury.

Naším cílem je dát šanci mladým choreografům, v jejímž rámci dostanou příležitost si vyzkoušet své schopnosti. Nejlepší způsob jak získat takovou zkušenosti, je plně se ponořit do této jedinečné umělecké formy. Popustit uzdu svým představám a přivést své kreace do života. Předvést vlastní sny a myšlenky vyžaduje odvahu, my však doufáme, že tímto nekonvenčním způsobem rozpoznáme různorodost doprovázenou mnohými kouzelnými momenty a zrození nového uměleckého díla, choreografie, baletu.

Choreografie: Gianvito Attimonelli, Marek Svobodník, Benjamin Husson, Matěj Šust, Zachary Rogers, Alice Petit, Morgane Lanoue, Tereza Kučerová, Štěpán Pechar

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.