MENU

Nová scéna

MTF Zlatá Praha – Adam Plachetka… a jeho hosté


Informace

Slavnostní zahajovací večer Zlaté Prahy bude patřit basbarytonistovi Adamovi Plachetkovi a jeho přátelům. Program, který vedle neformálního povídání nabídne i nečekaná hudební a žánrová spojení, začíná ve středu 27. září ve 20:20 hodin. Hosty slavného basbarytonisty, který pravidelně vystupuje na nejprestižnějších světových pódiích, budou Štefan Margita, Eva Pilarová, Dasha, Jan Smigmator a Epoque Orchestra. Večer moderuje Leoš Mareš. Z Nové scény Národního divadla bude večer živě přenášet ČT art.
Rodák z Prahy Adam Plachetka je absolventem Pražské konzervatoře a HAMU. Je laureátem řady soutěží, například MPS Antonína Dvořáka. Roku 2005 debutoval v Národním divadle v Praze. V následujících letech zde nastudoval postavy jako Don Giovanni, Figaro (Le nozze di Figaro), Nardo (La finta giardiniera), Argante(Rinaldo) a Guglielmo (Cosí fan tutte). Od září 2010 je Adam Plachetka stálým členem ansámblu WienerStaatsoper. Od debutu v roli Schaunarda (La bohéme) se zde objevil mimo jiné jako Melisso (Alcina), DonGiovanni, Dulcamara (L’elisir d’amore), Figaro, Guglielmo, Publio (La clemenza di Tito), Mustafá (L’Italiana inAlgeri) nebo Alidoro (La Cenerentola).
Jeho závazky čítají Salzburger Festspiele, Bayerische Staatsoper v Mnichově, Pražské jaro, Théâtre Royalde la Monnaie v Bruselu, Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Musikverein ve Vídni, FestpielhausBaden-Baden, Glyndebourne Festival, Deutsche Oper a Deutsche Staatsoper v Berlíně, Carnegie Hallv New Yorku, Teatro alla Scala v Miláně, Wigmore Hall v Londýně nebo Metropolitan Opera v New Yorku.
Adam Plachetka pořídil nahrávky pro Arte, Arthaus Musik, Českou televizi, Český rozhlas, Deutsche Grammophon, Mezzo, Naxos, Orfeo, ORF a Supraphon. Vystupuje pod taktovkou dirigentů jako Alain Altinoglu, Marco Armiliato, Daniel Barenboim, Ivor Bolton, Bruno Campanella, John Fiore, Asher Fisch, Valery Gergiev, Friedrich Haider, Daniel Harding, Jakub Hrůša, Patrick Lange, Louis Langrée, Marc Minkowski, Riccardo Muti, John Nelson, Tomáš Netopil, Yannick Nézet--Séguin, Robin Ticciati nebo Franz Welser-Möst.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.