MENU

Opera Stavovské divadlo

Plácido Domingo: Don Giovanni

Wolfgang Amadeus Mozart
Slavnostní představení opery Don Giovanni se koná u příležitosti 230. výročí od její premiéry ve Stavovském divadle. Projekt proběhne ve spolupráci Národního divadla a spolku Domingo-Mozart-Prague.

Vyberte si datum představení.

Informace

Dirigent: Plácido Domingo
Režie: Jiří Nekvasil
Scéna: Josef Svoboda
Kostýmy: Theodor Pištěk
Sbormistr: Pavel Vaněk
Dramaturgie: Ondřej Hučín

Maestro Plácido Domingo, nejvýznamnější žijící osobnost světa opery, přichází s unikátním projektem v podobě exkluzivní inscenace opery Don Giovanni do Stavovského divadla, které je v současné době jediným dosud existujícím divadlem, kde W. A. Mozart působil. Projekt se uskuteční při příležitosti 230. výročí světové premiéry opery Don Giovanni (29. října 2017).
V této inscenaci se Maestro Plácido Domingo ujímá role dirigenta a uměleckého vedoucího. Do sólových rolí obsazuje mezinárodní pěvecké světové špičky, vítěze slavné operní soutěže Plácida Dominga Operalia, ze které vzešly hvězdy jako José Cura, Rolando Villazón, Ana María Martínez a další. Zbylé tři role Maestro Domingo obsadil významnými českými talenty, které vybral na konkurzu v Praze dne 29. ledna. Základem pro vytvoření scénografické koncepce inscenace opery Don Giovanni je využití scény známého českého scénografa Josefa Svobody a oscarového výtvarníka kostýmů Theodora Pištěka.
Dress code: Black Tie
www.domingomozartprague.cz

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují