MENU

Balet Nová scéna

Ballet & Fashion


Balet Národního divadla a oděvní design Heleny Fejkové

Informace

Choreografie: Zuzana Šimáková, Petr Zuska
Hudba: Kristína Mihaľová & The Gang

Tvůrčí příběh Heleny Fejkové je příkladem vytrvalosti a vzdoru, pokory a lásky. Příběh, v němž promlouvá paměť mistrů a mísí se s citlivostí návrhářky s cílem uskutečnit vlastní vizi světa…
Uvědomuje si, že i ty sebekrásnější šaty jsou prázdné, pokud nejsou oživeny a nošeny skutečnou osobností, říká Jana Máchalová o naší přední módní návrhářce.

A právě díky této myšlence oživit šaty osobnostmi a rozpohybovat je tancem, se zrodila spolupráce Heleny Fejkové a uměleckého šéfa Petra Zusky společně s předními sólisty Baletu Národního divadla. Od prvního společného projektu v roce 2006 v Černínském paláci, přes La Défense v Paříži, v čínském Pekingu nebo kyperské Nicosii, se uskutečnila řada přehlídek, ve kterých tanečníci Baletu Národního divadla hrají neodmyslitelnou roli. Vážím si jejich profesionality a obdivuji jejich kreativitu. Šatům vdechnou duši a odhalí další varianty prezentovaného modelu. Diváci často sledují nečekané – třeba „příběh dámského pláště“! vysvětluje Helena Fejková.

6. ledna 2017 se uskuteční na Nové scéně speciální představení – projekt – show, který je dalším důležitým momentem ve spolupráci uměleckého šéfa Petra Zusky a oděvní designérky Heleny Fejkové. Hudbou i tancem se pokusí přiblížit inspirační zdroje vybraných kolekcí z období posledních dvaceti let její tvorby. Diváci se mohou těšit na choreografie sólistky Zuzany Šimákové a také Petra Zusky na hudbu Kristíny Mihá l'ové & The Gang, všechny režijní nápady Zuzany Šimákové a především na tanečníky Baletu Národního divadla.
Srdečně Vás zveme do divadla na nezapomenutelný zážitek z tance, hudby a módy!
Jediná představení 6. ledna 2017 od 17.00 a 20.00 na Nové scéně.

Předpokládaná doba představení: 2 hodiny

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení bude oznámeno.