MENU

Činohra

Richard III.

William Shakespeare

Prague Shakespeare Company

Vyberte si datum představení

Informace

Režie: Guy Roberts
Scéna: Ryan McGettigan
Inspicient: Eric Sammons
Světla: Přemysl Janda
Kostýmy: Eva Bellefeuille
Video: Emilio Bellu
Hudba: Chris Bakos

Prague Shakespeare Company je hrdá na to, že může opět představit Shakespearova Richard III v původním znění v anglickém jazyce. Umělecký ředitel PSC Guy Roberts režíruje a vystupuje jako Richard, muž, kterého publikum miluje nenávidět již více než čtyři sta let. Richard III je strhujícím zobrazením politiky moci - osobní i politické - v jejich nejzbožnější a nejkrvavější podobě. Deformovaný v těle i na duši je tento zkažený šílenec posedlý tím, že se stane anglickým králem. Padne? Samozřejmě, ale ne dříve, než nás všechny vezme na svou bezbožnou zábavnou jízdu.

Součástí obsazení jsou i oblíbené postavy PSC Jessica Boone jako Lady Anne a bývalá britská velvyslankyně v České republice, Jan Thompson OBE jako Královna Alžběta spolu s dalšími.

The Prague Shakespeare Company (PSC) je profesionální anglické divadlo založené v Praze. PSC se zaměřuje především na hry Williama Shakespeara a jejím posláním je představit českému, evropskému i světovému publiku představení v anglickém jazyce díky mnohonárodního souboru divadelních umělců, kteří jsou svěží, odvážní, nápadit, provokující a mimořádně přístupní; spojující pravdy minulosti s výzvami a možnostmi dneška.

Data představení

Prosinec 2019

Účinkují

Richard III.

královna Alžběta

Lady Anne

Edward IV.

Celé obsazení

Buckingham

Margaret

Vévodkyně z Yorku

Hastings

Lord Rivers

Lord Grey

Richmond, později král Jindřich VII.

Lord Stanley

Tyrrel

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.