MENU

Balet Státní opera

Bayerisches Staatsballett II, München


Temperament s 32 nohama….

Informace

Concertante
Choreografie: Hans van Manen
Hudba: Frank Martin

Intuition Blast
Choreografie: Ralf Jaroschinski
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
------------------------------------
Three Loves
Choreografie: Maria Barrios
Hudba: Sergej Rachmaninov
------------------------------------
Polychrome Dances
Choreografie: Davide Bombana
Hudba: Leoš Janáček

The New 45
Choreografie: Richard Siegal
Hudba: Oscar Peterson, Clark Terry, Harry Belafonte, Benny Goodman

Poprvé v historii zavítá do Národního divadla juniorský soubor Bavorského státního baletu II (Bayerisches Staatsballett München II).
Soubor složený z mladých talentovaných tanečníků prošel zkouškou životaschopnosti opravdu skvěle: Během prvních let své existence se do repertoáru souboru dostalo 18 baletů od autorů jako je Marius Petipa, George Balanchine až po avantgardní choreografické kompozice Richarda Siegela a Simone Sandroniho. Soubor s tímto repertoárem procestoval nejen Německo ale i půl Evropy. Jen v sezoně 2014/2015 navštíví juniorský soubor Izrael, Řecko, Španělsko a Itálii. Zdá se, že výrok kritiky „temperament s 32 nohama“ je opravdu výstižný.
Členům souboru se dostává skvělého vzdělání od vynikajících mezinárodních pedagogů, získávají zásadní zkušenosti při práci s hlavním souborem Bavorského státního baletu, naučí se řadu skupinových a sólových rolí, studují standardní inscenace, tvoří společně se současnými choreografy a opravdu hodně cestují. Tanečníci jsou zkrátka připraveni na jakékoliv profesionální angažmá (které obvykle nemají problém najít), ať již přímo v Bavorském státním baletu nebo jiných renomovaných souborech, např. v Curychu, Haagu nebo Düsseldorfu. Velkým uměleckým přínosem je také Ivan Liška, umělecký šéf Bavorského státního baletu, který je duchovním otcem a zároveň i dramaturgem repertoáru tohoto mladého tělesa.
Srdečně Vás zveme do Státní opery na představení 16 mladých tanečníků, kteří zazáří v choreografiích George Balanchina, Hanse van Manena, Maria Barriosi, Davida Bombana a Richarda Siegala!

Představení má 2 přestávky.

Hudba v představení užita na základě licencí OSA a Dilia.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.