MENU

Mimořádná akce Státní opera

Ceny Paměti národa 2015


Informace

Lidé, kteří zažili zlomové okamžiky minulého století doslova na vlastní kůži a kteří svými činy prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova. To jsou laureáti Cen Paměti národa, které letos už pošesté na stejnojmenném slavnostím večeru udělí společnost Post Bellum.

U příležitosti letošního 70. výročí konce druhé světové války je tento ročník věnován nejstarší generaci; Ceny Paměti národa převezmou čtyři osobnosti z České a Slovenské republiky, které se dokázaly vzepřít nacismu.

V rámci večera, který bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, Slovenská televize a Český rozhlas, vystoupí Aneta Langerová, David Koller a kapely Tata Bojs a Preβburger Klezmer Band.

Ceny předají herečka a diplomatka Magda Vašáryová, režisérka Helena Třeštíková, vědec Ivan M. Havel a bývalý disident a ministr kultury Slovenska Ladislav Snopko.

Pořadateli galavečera jsou Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů. 


Generální partneři: Jan Dobrovský a Petr Pudil

Hlavní partneři: Martin Bursík a Kateřina Jacques, Ferona, a.s., 2N Telekomunikace, Pokorný, Wágner & partneři

Oficiální vůz: Škoda Auto, a.s.

Partneři: Vysoká škola ekonomie a managementu, Perfect catering, s.r.o., Pilsner Urquel, a.s., Leo Burnett, White & Case, BDO Audit, s.r.o., Vratislav Pěchota, Erich Čomor, Kamil Čermák, DSA, a.s., Galerie Kodl, AV Media, a.s., Česká podnikatelská pojišťovna, Hlavní město Praha, Národní divadlo


Mediální partneři: Dopravní podnik hlavního města Prahy, JCDecaux, Městský mobiliář, s.r.o., Český rozhlas, Reportér, Echo, Deník.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.